Ślub w obiektywie Glen Johnson

To bardzo ciekawa pozycja książkowa przeznaczona dla wszystkich fotografujących śluby i ceremonie ślubne. Jeśli ktoś myśli, że bycie dobrym dobrym fotografem i wykonywanie świetnych zdjęć ślubnych idą w parze, to dzięki tej publikacji książkowej dowie się i odkryje, że jest w ogromnym błędzie.

Dlaczego sięgnęłam po książkę „Ślub w obiektywie”?

Sięgając po tę książkę, również możesz przeżyć spore zaskoczenie, myśląc, że fotografowanie ceremonii ślubnych możesz sprowadzić do jednej utartej sprawdzonej formuły. Czytając tą książkę wraz z autorem szybko odkryjesz i zrozumiesz to, że tak naprawdę nie ma dwóch takich samych uroczystości – każda jedna uroczystość wymaga zupełnie innego nowego i niebywale twórczego i taktownego podejścia oraz odnalezienia się w miejscu i czasie. Liczy się pomysł tak naprawdę według autora książki i znakomitego fotograf Glena Johnsona oraz dobry warsztat fotograficzny. Według mnie autor w tej książce jawi się jako nie tylko dobry fotograf, ale i psycholog, dlatego, że świetnie odczytuje nastroje i potrzeby ludzkie.

Kim jest autor książki Glen Johnson?

Glen Johnson urodził się w Teksasie. To właśnie tutaj narodziła się jego pierwsza miłość do fotografii. Pierwsze zdjęcia zaczął już robić w szóstej czy siódmej klasie na aparacie pożyczonym od swojego ojca, fotografując głównie góry i dziką przyrodę. Jednak na samym początku trudno mu było wyżyć z tego. Na poważnie z fotografią związał w 2000 roku po narodzinach syna i zaczął wykonywać zdjęcia ślubne. Fotografia ślubna jak się okazało była dla Glena Johnsona przysłowiowym strzałem w dziesiątkę i pomysłem na życie. Dzięki niej zaczął być rozpoznawany i ceniony na całym świecie. Jego styl pracy obecnie cechuje intymność, dyskrecja, spokój. Obecnie pracuje w różnych zakątkach świata, a mieszka na stałe w Willamette Valley w Oregonie.

Jest autorem wielu publikacji na temat fotografii ślubnej. Na co dzień Glen Johnson jest profesjonalnym fotografem ślubnym posiadającym wieloletnie doświadczenie w realizacji sesji ślubnych. Autor opierając się na swoim długoletnim doświadczeniu w fotografii ślubnej, pragnie zdradzić czytelnikowi najważniejsze sekrety i tajemnice zawodu fotografa ślubnego.

O strukturze książki „Ślub w obiektywie” słów kilka

Ta pozycja książkowa jest podzielona na trzy główne części. W części pierwszej autor oferuje zapoznanie się ze stylistykami obowiązującymi w fotografii ślubnej. Glen Johnson dobitnie podkreśla różne charaktery fotografii ślubnej. Dzieli ja bowiem na foto reportażową, portretowo-reportażową oraz tradycyjną fotografię ślubną. W książce tej podpowiada on czytelnikowi jak opanować reguły udanej i prawidłowej kompozycji fotografii ślubnych oraz wskazuje, jaki sprzęt i jakie akcesoria mogą być potrzebne do jej wykonania.

W części drugiej autor natomiast analizuje różne miejsca oraz zasady wykonywania zdjęć ceremonii, oraz różnych osób w trakcie przyjęcia weselnego, a także ten wybitny fotograf odkrywa przed nami swoje sposoby osiągania niepowtarzalnych efektów w przypadku ujęć naturalnych i niepozowanych.

W trzeciej i ostatniej część autor zawarł wiele praktycznych uwag od strony finansowej fotografii ślubnej. Podpowiada on dyskretnie jak wyceniać prawidłowo swoje honoraria za usługi, czy utworzyć własne studio fotograficzne, oraz pomaga poprawiać zdjęcia pod klienta.

Moja opinia na temat książki „Ślub w obiektywie” Glen Johnson

Książka była bardzo ciekawa i obfita w wiele praktycznych porad technicznych przy fotografowaniu ślubów. Przeczytałam ją prawie jednym tchem, zaniedbując szereg innych zajęć, w zamian zyskując dużo wiedzy technicznej i praktycznej.

SPRAWDŹ OPINIE CZYTELNIKÓW >>

Myślę, że oglądając wiele wspaniałych ślubnych zdjęć wykonanych przez autora w tej publikacji, że temu wybitnemu fotografowi jakim jest na pewno Glen Johnson, jak najbardziej udało zatrzymać w kadrze wiele takich wyjątkowych i pięknych dni.

Czy warto kupić książkę „Ślub w obiektywie”?

Według mnie to cenna książka, którą warto przeczytać i posiadać w swojej biblioteczce, kiedy jest się nie tylko fotoamatorem. Być może kiedyś zostaniesz poproszony przez kogoś z rodziny lub z pracy o wykonanie fotki na ślubie. Wtedy właśnie być może będziesz miał okazje wykazania się lub stworzenia wyjątkowego zdjęcia na ślubie osób z Twojego najbliższego otoczenia i idąc wskazówkami Glena Johnsona, być może uda Ci się wszystkich zadziwić. Nigdy nie mów nie, bo książka ta stanowi pewnego rodzaju drogowskaz, jakim należy kierować się w wykonywaniu fotografii ślubnej. Na pewno fotografia ślubna nie jest łatwa i jak Glen Johnson pokazuje, trzeba ciągle w niej poruszać się do przodu i zdobywać ciągle nowe doświadczenie tak jak sam autor. A nam czytelnikom pozostaje czerpać wiedzę i iść śladami tego wybitnego fotografa, co nie zawsze bywa łatwe, jednak jest możliwe, bo tylko wytrwały i systematyczny trening jest w stanie uczynić Cię mistrzem.

[P_REVIEW post_id=56240 visual=’full’]

POLECANE KSIĘGARNIE:

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE:

Tytuł: Ślub w obiektywie
Autor: Glen Johnson
Wydawnictwo: Helion
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 328

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here