Adobe Audition

Muzyka jest jedną z pasji, którą wielu z nas pielęgnuje z namaszczeniem. Nie brakuje utalentowanych amatorów, którzy nie mogąc przebić się przez zawiłe meandry systemu fonograficznego, znaleźć producenta i wydawcę, pragną wypuścić swoją wymarzoną płytę na własną rękę. Odpowiedni sprzęt muzyczny, wysokiej klasy instrumenty i rejestratory dźwięku nie są jednak wystarczającym wyposażeniem domowego studia nagrań. Żadne nagranie, nawet takie, stworzone na najlepszych instrumentach, nie poddane obróbce, w surowej wersji nie zabrzmi dobrze. Konieczne jest skorzystanie z profesjonalnego programu do muzycznej obróbki. Takim programem jest Adobe Audition CS 6.

Zasoby kursu Adobe Audition

Adobe Audition CS6Aplikacja Adobe Audition CS 6 jest w pełni profesjonalnym programem, który umożliwia tworzenie i obróbkę muzyki na najwyższym poziomie, który nie będzie swą jakością brzmienia odbiegał od nagrań, które możemy kupić ze sklepowych półek. Żeby jednak w pełni cieszyć się możliwościami jakie stwarza ten program, należy dobrze nauczyć się jego obsługi. Samodzielna zabawa z programem, może nie być wystarczająca. Dlatego, warto skorzystać z kursu, który właśnie ukończyłem i który okazał się niezwykle przydatną pomocą przy okiełznaniu zawiłości aplikacji.

Kurs zawiera praktyczne wskazówki dotyczące kompleksowej obsługi programu. Krok po kroku, by nie użyć kolokwialnego zwrotu „za rączkę”, przeprowadzi kursanta przez wszystkie funkcje jakie udostępnia Adobe Audition. Prowadzący porusza wszystkie ważne zagadnienia z zakresu obróbki muzyki oraz oswaja kursanta z zasadami działania wszystkich narzędzi wbudowanych w aplikację.

SPRAWDŹ OPINIE KURSANTÓW >>

Zaczniemy naukę od teoretycznego wprowadzenia w świat muzycznej obróbki i zapoznania się z interfejsem programu. Początki kursu zawierają wskazówki przeznaczone dla tych, którzy nigdy nie mieli styczności z tego typu programem. Nauczymy się zatem jak tworzyć nowy projekt, importowania plików audio oraz konfiguracji programu zgodnie z własnymi upodobaniami. Dalej, lektor zapozna nas z kluczowymi narzędziami programu i najbardziej przydatnymi technikami wykorzystywanymi w pracy przy obróbce dźwięku. W następnej części, kursant przyswoi najważniejsze praktyczne zadania wpływające na jakość brzmienia, nakładanie efektów takich jak np. pogłosy, czy umiejętność redukcji szumów. Kurs przeprowadzi nas przez tajniki miksu, dowiemy się jak wyrównywać poziomy instrumentów i podkreślać to, co w nagraniu powinno się przebijać na pierwszym planie.

Przystępność kursu Adobe Audition

Praca z obrabianiem muzyki nie należy do łatwych. Wymaga przede wszystkim dobrego słuchu i wyczucia rytmiki. Jeżeli jednak posiadamy muzyczne predyspozycje, całość kursu nie powinna stanowić dla nikogo problemu z przyswojeniem przekazywanych treści. Naukę ułatwia podział wyjątkowo rozbudowanego materiału szkoleniowego na rozdziały tematyczne. Kurs wideo składa się z trwających w sumie 4,5 godziny filmów instruktażowych. Zostały one pogrupowane w 3 główne rozdziały: wstęp, elementy programu oraz efekty.

Komunikacja w kursie Adobe Audition

Dużym plusem tego kursu wideo, są wysokie umiejętności komunikacyjne lektora prowadzącego wykład. W bardzo dobrym stopniu nawiązuje kontakt ze słuchaczem, a jego wykład sprawia wrażenie bezpośredniego obcowania kursanta z prowadzącym. Największą bolączką większości internetowych kursów online, bądź kursów instruktażowych w postaci filmów wideo, jest słaby poziom umiejętności interlokutorskich prowadzącego kurs. Na szczęście, nie dotyczy to tego wideo, co czyni je zdecydowanym liderem wśród internetowych szkoleń. Lektor ma bardzo dobrą dykcję, miły radiowy głos, bardzo dobrze akcentuje i artykułuje wypowiadane frazy. Dzięki temu, kursu się dobrze słucha, a kursantowi nie grozi efekt senności. Na dużą pochwałę zasługuje sposób przekazywania wiedzy. Prowadzący potrafi wczuć się w rolę amatora, który nie posiada żadnej wiedzy w omawianym temacie i dostosowuje przekaz w taki sposób, by był on w pełni zrozumiały i nie wprowadzał zamieszania.

Testowanie zdobytej wiedzy w kursie Adobe Audition

Najlepiej sprawdził się aspekt ćwiczeń praktycznych, które idealnie idą w parze z przekazaną przez lektora wiedzą. Zestaw ćwiczeń został dobrany w ten sposób, by rzetelnie sprawdzić swoje umiejętności. Ćwiczenia powtarzają niemal cały materiał, a jednocześnie ich poziom trudności nie sugeruje rozwiązania, pozostawiając kursantowi pole do popisu. To najlepszy sposób na utrwalenie poznanych umiejętności.

Moja opinia i rekomendacja o kursie Adobe Audition

Kompleksowość szkolenia zapewnia, że po ukończeniu kursu, nie zostanie ani, jeden aspekt, którego byśmy nie zrozumieli. Żadna recenzja nie oda tego, jak sprawnym jest ten podręcznik obróbki dźwięku muzycznego. Kursant doceni jego zalety już po pierwszym kontakcie. Szkolenie jest rzeczowe, lektor nie traci czasu na zbędne czynności, a każde zdanie wypowiadane przez niego, wnosi istotne informacje. Skuteczność podawanych treści łączy się z przejrzystością. Jeżeli dodamy do tego atrakcyjną cenę, która zdecydowanie jest zaniżona w stosunku do przekazywanej wiedzy, otrzymamy idealny przepis na wzorowy podręcznik obsługi programu Adobe Audition CS 6.

Kurs Adobe Audition CS6 Cena detaliczna: zł59
Kurs Adobe Audition CS6
9.4
Zasoby / treść 10/10
  Przystępność kursu 9/10
   Instruktor / komunikacja 9/10
    Testowanie zdobytej wiedzy 9/10
     Cena / jakość 10/10
      Pros
      • świetnie wyjaśnione zagadnienia
      • duża porcja wiedzy
      • dobry instruktor
      • wiele materiałów ćwiczeniowych
      • atrakcyjna cena
      Cons
      • brak
      [Głosów:1    Średnia:5/5]

      ZOSTAW ODPOWIEDŹ

      Please enter your comment!
      Please enter your name here