Kurs FL Studio 11

FL Studio 11 (znane też jako Fruity Loops w przeszłości) jest oprogramowaniem, które każdy fan muzyki i muzyk wykorzystać może w roli wirtualnego studia nagrań. Jest to potężne narzędzie do aranżacji kompozycji, komponowania, nagrywania, miksowania, edytowania oraz masteringu jakości muzyki. Znajomość narzędzi jakie posiada program jest niezbędne do pełnego wykorzystania jego możliwości i tworzenia dobrej jakościowo muzyki. O tym, jak dużą popularnością cieszy się to narzędzie świadczy fakt, iż używane jest ono przez dużą grupę muzyków, którzy doceniają jego właściwości i możliwości.

Zasoby kursu FL Studio 11

FL Studio 11Kurs FL Studio 11 – od podstaw oferuje poznanie wszystkich narzędzi, które niezbędne są do tego, by każdy tworzyć mógł swoją własną muzykę. Dzięki temu nagrywanie i komponowanie kompozycji własnych w programie Fruity Loops nie sprawi nikomu trudności.

Poznane na kursie narzędzia i zdobyte umiejętności są znakomitą podstawą do szerokiego poznania programu.

Kurs przeznaczony jest dla osób, które nie miały do tej pory styczności z programem, a chciałyby tworzyć swoją muzykę. Dzięki dobrze przygotowanym lekcjom nauka przebiegnie sprawnie, szybko i bezproblemowo. Kursanci dzięki doświadczonemu lektorowi – praktykowi szybko zaczną tworzyć swoją muzykę, wykorzystując potencjał programu, jego intuicyjność i łatwość użytkowania.

Kurs podzielono na kilka kluczowych etapów. Omawia interfejs programu, w tym jego menu, panele, czy podstawowe ustawienia, a także sekwenser i jego główne opcje, Piano Roll i istotę działania, Playlistę, Mixer oraz Chnnel Setting. W praktycznych zagadnieniach i na praktycznych przykładach nauczyć można się obsługi programu Fruity Loops.

Przystępność kursu FL Studio 11

W tym punkcie pochwalić należy twórców kursu. Został on tak przygotowany, by rzeczywiście każdy laik mógł wynieść z niego sporą porcję wiedzy. Jednocześnie nie jest podana ona w infantylny, ani nachalny sposób. Odpowiednio dozowana porcja wiadomości, plus informacje pokazywane za pośrednictwem zapisu video sprawiają, iż łatwo przyswaja się informacje, a także nie sprawia to trudności. Dla mnie dużym atutem jest jednocześnie dostępność do materiałów za pośrednictwem urządzeń mobilnych. W dobie dzisiejszych możliwości i rozwoju technologicznego, to właściwie wymóg, stąd w tej części moja recenzja i ocena będą pochlebne dla twórców kursu FL Studio 11.

Komunikacja w kursie FL Studio 11

Materiał w kursie rozłożony jest bardzo dobrze. Krok po kroku od rzeczy ogólnych przechodzi się do szczegółów. Im dalsza część, tym bardziej zagłębiamy się w meandry wiedzy oraz w możliwości oferowane przez kurs. Warto podkreślić jednocześnie, iż lektor bardzo dobrze prezentuje zarówno siebie, jak i materiał. Jest on profesjonalny i dobrze się go słucha. W prosty sposób, bez udziwnień i bez eksponowania swojej osoby pokazuje najważniejsze funkcje jakie dostępne są w programie. To ważne, że lektor skupia się na prezentowaniu funkcji programu i omawianiu narzędzi, które najczęściej wykorzystuje się w pracy z Fruity Loops.

SPRAWDŹ OPINIE KURSANTÓW >>

Dobrym zabiegiem jest też praktyczne pokazanie funkcji, co umożliwia szybsze i skuteczniejsze zgłębienie wiedzy.

Ekspercka wiedza podana jest w łatwy sposób, który zrozumie dosłownie każdy.

Testowanie zdobytej wiedzy w kursie FL Studio 11

Każdy kursant ma nie tylko możliwość podglądu tego co oferuje program poprzez obserwowanie działań instruktora. Otrzymuje się jednocześnie zestaw ćwiczeń i powtórek do każdego modułu, co zapewnia łatwiejsze przyswojenie wiedzy. Poprzez praktykowanie można w łatwy sposób nie tylko poznać metody i sposoby funkcjonowania programu, ale utrwalić sobie w jaki sposób w praktyce wykorzystać jego możliwości. Bez żmudnych powtórek, bez zbędnego męczenia się, nauka przebiega lekko, przyjemnie i miło. To naprawdę porcja dobrej roboty, rzetelnej wiedzy dostępnej za niewielką cenę.

Moja opinia i rekomendacja o kursie FL Studio 11

Uważam, że kurs znakomicie spełnia się w swojej roli. Rzetelna wiedza jaką oferuje motywuje nie tylko do dalszej nauki, ale i do samodzielnego praktykowania i szukania nowych rozwiązań. Dzięki dobrze rozłożonemu materiałowi szybko i bez problemu nauczyłam się jak miksować i aranżować muzykę. To przydatne źródło wiedzy, dzięki któremu mam możliwość rozwijania swojej pasji. Jestem bardzo zadowolona z poziomu. Kurs nie był przeładowany zbędnymi elementami, które tylko mogłyby zaciemnić mi obraz i skomplikować pracę, nie był też potraktowany zbyt pobieżnie. Można powiedzieć, że idealnie odpowiadał potrzebom nowicjusza nieobytego z programem Fruity Loops. Przemówiły do mnie także powtórki materiału, które uwzględniają potrzeby praktyczne. Fajnie obmyślone zadania nastawione są na późniejszą praktykę i pracę z programem. Tym samym teoria wdrażana jest powoli, stopniowo i sukcesywnie w życie, a kursant ma przeświadczenie i realne odczucie, że jego praca i poświęcenie czasu i pieniędzy nie idą na marne.

Ogólnie mogę powiedzieć, że jestem zadowolona z kursu i jego poziomu. Moim zdaniem jest on nie tyle dobry, co najlepszy w tej chwili na rynku, a porównanie mam z kilkoma mu podobnymi, które niestety pozostawiały pewne luki i miały małe niedociągnięcia. Polecam wszystkim z czystym sumieniem!

Kurs FL Studio 11 - od podstaw Cena detaliczna: zł49
Kurs FL Studio 11 - od podstaw
9.4
Zasoby / treść 10/10
  Przystępność kursu 9/10
   Instruktor / komunikacja 9/10
    Testowanie zdobytej wiedzy 9/10
     Cena / jakość 10/10
      Pros
      • świetnie wyjaśnione zagadnienia
      • duża porcja wiedzy
      • dobry instruktor
      • wiele materiałów ćwiczeniowych
      • atrakcyjna cena
      Cons
      • brak
      [Głosów:1    Średnia:5/5]

      ZOSTAW ODPOWIEDŹ

      Please enter your comment!
      Please enter your name here