Kurs Ableton Live

Proces tworzenia muzyki, wymaga wieloetapowej pracy już po samym zarejestrowaniu dźwięków. Materiał należy poddać właściwej obróbce, nałożyć miksy, wyrównać poziomy, wysunąć najbardziej reprezentatywne motywy na wierzch, ujednolicić brzmienie, dodać odpowiednich efektów. Proces muzycznej obróbki nie jest łatwy i wymaga pracy z odpowiednim programem. Niezwykle ważna jest też wysoka umiejętność obsługi programu i znajomość wszystkich jego najważniejszych narzędzi. Moja recenzja dotyczy wideo kursu Ableton Live, który został przeprowadzony na Ableton Live 8. Zapraszam do sprawdzenia, czy warto zainwestować w ten kurs?

Zasoby kursu Ableton Live

Ableton LiveOlbrzymim plusem tego kursu jest potraktowanie szkolenia w sposób kompleksowy. Prowadzący porusza chyba wszystkie ważne aspekty dotyczące muzycznej obróbki. Kurs jest rozległy i szeroki tematycznie, nie ogranicza się do wyjaśnienia i zaprezentowania jedynie kilku przydatnych sztuczek. Prowadzący przeprowadzi nas przez wszystkie etapy procesu powstawania muzyki, zarówno jej kreacji i tworzenia, jak i produkcji materiału finałowego.

Ważne jest, że prowadzący rozpoczyna kurs od nakreślenie absolutnych podstaw i wprowadzenia kursanta w teoretyczne zagadnienia związane z procesem obróbki muzycznej, jak i samego funkcjonowania programu. Pierwszy rozdział, nie bez przypadku zatytułowany „Podstawy”, pokaże nam jakie wybrać podstawowe ustawienia audio & midi, jak stworzyć pierwszy projekt i jego zapis, wprowadzi w tajniki pierwszego komponowania i miksu. Kolejny rozdział, szczegółowo zapozna nas z najważniejszymi „elementami programu”. Prowadzący omówi interfejs programu, widoki sesji, okna kompozycyjne, pokaże ulokowanie najważniejszych narzędzi aplikacji oraz możliwości drzemiące w pasku „menu”. Dalej, zostaniemy przeprowadzeni przez moduły określone jako „instrumenty”, „Efekty” oraz część najważniejszą, kończąca kurs „część praktyczna”, w której nauczymy się ostatecznie łączyć i wyciągać wszystkie ślady.

SPRAWDŹ OPINIE KURSANTÓW >>

Kurs składa się z siedmiu godzin filmów instruktażowych, a prowadzenie nauki obsługi rozpoczyna się od podstaw, dzięki temu, szansę na zaznajomienie się z arkanami programu zyskuje każdy, nawet amator, który do tej pory nie miał styczności z żadnym programem służącym do obróbki dźwięku.

Przystępność kursu Ableton Live

Dzięki jasnemu i obszernemu wprowadzeniu w podstawowe zagadnienia, nakreślenia teorii obróbki muzyki oraz głównych zasad funkcjonowania programu, kurs zyskuje na przystępności i czytelności przekazu. Przed kursantem nie mnożą się pytania, których celem miałoby być doprecyzowanie omawianych zagadnień, gdyż lektor wyjaśnia wszystko, nie zostawiając miejsca na wątpliwości. Kurs jest podzielony na moduły tematyczne według zasady progresji nauki. Zaczynamy od podstawowej wiedzy teoretycznej i najłatwiejszych czynności wykonywanych przy pomocy programu. Wraz z oswajaniem się ze specyfiką aplikacji, przechodzimy płynnie do nauki coraz bardziej trudnych czynności. Wszystkie filmy są optymalnej długości, dzięki temu nie wywołują efektu zmęczenia i znudzenia u kursanta, a nauka poszczególnych sekwencji nie przedłuża się w czasie.

Komunikacja w kursie Ableton Live

Na wysokim poziomie stoi warstwa komunikacyjna. Lektor prowadzący zachwyca prostotą tłumaczenia, swobodą przekazywania treści oraz dostosowaniem słownictwa i używanej terminologii, w taki sposób, by mógł być zrozumiany przez każdego użytkownika kursu, nawet całkowitego laika, który swoją przygodę z tworzeniem lub obrabianiem muzyki, dopiero rozpoczyna.

Testowanie zdobytej wiedzy w kursie Ableton Live

Przy nauce tworzenia lub obrabiania muzyki, niezwykle istotna jest możliwość przetestowania zdobywanej wiedzy. Zagadnienia dotyczące wyrównywania poziomów głośności poszczególnych sekcji czy nakładania efektów na różne instrumenty, najlepiej przyswoić, kiedy zyskujemy możliwość praktycznych ćwiczeń. Wiedza teoretyczna przełoży się w realne umiejętności, dopiero wtedy, kiedy usłyszymy różnice brzmienia wynikającą z naszego samodzielnego działania. Dopiero wtedy, w pełni przyswoimy zasady funkcjonowania poszczególnych elementów programu. Ćwiczenia praktyczne to duży atut tego kursu. Twórca szkolenia dokładnie pomyślał o tym aspekcie, oddając w ręce kursanta zestaw ćwiczeń, który pomoże zweryfikować przyswojoną wiedzę z każdego ważnego aspektu, dotyczącego obróbki muzycznej. To duży plus tego kursu wideo.

Moja opinia i rekomendacja o kursie Ableton Live

Kurs jest przede wszystkim merytoryczny i praktyczny. Każda minuta szkolenia przekazuje kursantowi istotne i cenne informacje oraz praktyczne wskazówki, które warto znać przy pracy nad muzycznym materiałem. Kurs trwa siedem godzin, ale, ani jedna minuta nie należy do straconego czasu. Szkolenie naładowane jest niezwykle istotnymi radami. Obok wysokiej warstwy merytorycznej, kurs zachwyca dobrą komunikacją, przejrzystością i czytelnością przekazywanej wiedzy. Przysłowiową „kropkę nad i” stawia dobrze rozbudowany pakiet ćwiczeń praktycznych, który pozwoli uporządkować i utrwalić zdobytą podczas kursu wiedzę. Polecam wszystkim tym, którzy pragną rozpocząć przygodę z tworzeniem muzyki.

[P_REVIEW post_id=56651 visual=’full’]

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here