Excel 2010 kurs

Praktyczna znajomość programu Excel, będącego komputerowym arkuszem kalkulacyjnym, jest wskazywana jako wymaganie niemal w każdym ogłoszeniu o pracę na stanowisko, które przynajmniej w pewnym stopniu zahacza swym charakterem o pracę biurową.

Excel to program, który wykorzystywany bywa jako aplikacja samodzielnie licząca wprowadzone dane, stanowiąc dzięki temu wspaniałe narzędzie do sporządzania różnego rodzaju raportów, analiz, statystyk oraz innych czynności wykorzystywanych przy pracy z danymi. Aplikacja nie należy do najprostszych, toteż warto odbyć specjalistyczny kurs, by w pełni przyswoić umiejętność obsługi tego programu.

Spis treści

Zasoby (treści i wiedza) kursu online Excel 2010

Kurs Excel 2010Kurs stanowi niezwykle rozbudowany i kompleksowy instruktaż obsługi programu, przeprowadzony w formie filmu wideo. Składa się on z aż 50 części filmów, stanowiących szkolenie wygłaszane przez profesjonalnego lektora-nauczyciela. W kursie znajdziemy wyjaśnienie działania wszystkich dostępnych funkcji i narzędzi programu, zarówno tych podstawowych, wykorzystywanych w każdym biurze i przy najprostszych domowych rozliczeniach, jak i tych w pełni zaawansowanych, bazujących na profesjonalnych i specjalistycznych funkcjach samodzielnie liczących, jakie mogą być wykorzystywane przez analityków finansowych, bankowych, giełdowych itp.

Dzięki temu, oferta firmy Strefa Kursów, kierowana jest zarówno do początkujących użytkowników, którzy nigdy nie mieli styczności z programem, jak i tych, którzy pewne jego funkcje już przyswoili, a ich celem jest nauka nowych, bardziej zaawansowanych możliwości wykorzystania programu.

SPRAWDŹ OPINIE KURSANTÓW >>

W programie kursu znajdziemy pierwsze kroki służące oswojeniu z interfejsem programu, po czym autor przeprowadzi nas przez podstawy wprowadzania danych, wstawiania wierszy i kolumn, tworzenie pierwszych funkcji, prostych obliczeń, autosumowania, formatowania, tworzenia tabel, w tym również tabel przestawnych, wykresów, filtrowania danych, rejestrowania makr itp.

Przystępność kursu Excel 2010 od podstaw

Na pierwszym miejscu należy wyróżnić jedną z najmocniejszych stron tego kursu. Jest nią zdecydowana przystępność. Wiedza i umiejętność obsługi narzędzi oraz korzystania z funkcji programu, przekazywana jest w łatwy sposób. Nie wyobrażam sobie chyba nikogo, kto miałby kłopot ze zrozumieniem przekazywanych treści. Lektor podchodzi do swojego zadania z dużą odpowiedzialnością i wyraźnym zamiarem uczynienia kursu przede wszystkim praktycznym i użytecznym. Wadą większości dostępnych szkoleń wideo, jakie możemy znaleźć w internecie, jest założenie przez prowadzącego instruktaż, że pewne rzeczy są tak oczywiste, że nie należy o nich wspominać.

Nic bardziej mylnego! Jeżeli instruktor nie będzie bazował na podstawowych informacjach, kurs może być dla wielu uczestników szkolenia niezrozumiały. Na szczęście, w tym przypadku, lektor dokładnie zdawał sobie z tego sprawę i szkolenie zaczyna od podstaw, wyjaśniając wszelkie, nawet z pozoru oczywiste aspekty, tak, by nie było żadnego niedomówienia i luk powstających na linii prowadzący-uczestnik.

Ważna jest też modułowość prowadzonego kursu. Lektor omawia wszystkie zagadnienie dotyczące funkcjonowania programu w modułach, sekwencjach. Dzięki temu, zyskujemy naukę z możliwością stopniowego przejścia od etapów prostych, do tych bardziej złożonych.

Ocena instruktora w kursie internetowym Excel 2010 od podstaw

Jednym z aspektów, który wyraźnie rzuca się w oczy, a właściwie w uszy i wyróżnia ten kurs, spośród setek innych, jest w pełni profesjonalne przygotowanie lektora prowadzącego. Recenzja tego punktu, również może być tylko pozytywna. Dzięki sprawnej dykcji i wysokim zdolnościom lektorskim, wiedzę przekazuje w sposób jasny, prosty i czytelny. Poza dużą wartością merytoryczną płynącą z filmu instruktażowego, trzeba sprawiedliwie powiedzieć, że kursu się po prostu przyjemnie słucha.

Testowanie zdobytej wiedzy w kursie Excel 2010

Na pewno, aspektem, który zasługuje na uwagę jest dodawanie dla każdego klienta materiałów testowych, umożliwiających praktyczne sprawdzenie swoich umiejętności nabytych w trakcie kursu. Ćwiczenia podjęte po wysłuchaniu kursu, to jedyny sposób na trwałe zapamiętanie nowej wiedzy. Bardzo fajnie, że producent kursu o tym pomyślał.

Moja opinia i rekomendacja o kursie online Excel 2010 esencja

Z omawianego kursu skorzystałem w celu poprawienia swoich praktycznych umiejętności obsługi tego programu. Propozycja szkolenia, jaką znalazłem na stronie strefakursow.pl, w pełni zaspokoiła moje oczekiwania. Choć kurs przeprowadzany jest przy pomocy programu Excel 2010, a ja korzystałem z wersji z 2013 roku, używanie przez lektora starszej wersji programu, nie stanowi żadnego problemu. Kurs jest zdecydowanie czytelny, przejrzysty i wartościowy. Szlifując swoje umiejętności z zakresu obsługi tego programu, korzystałem z różnych internetowych szkoleń.

Omawiany tutaj kurs, zdecydowanie góruje nad swoimi konkurentami, bijąc ich praktycznie w każdym aspekcie. Ze spokojnym sumieniem mogę polecić szkolenie zarówno amatorom, którzy nie mają żadnych podstaw z zakresu korzystania z tego programu, jak i tym, którzy używają aplikacji w codziennej pracy, a chcą lub muszą rozwinąć swoje umiejętności o możliwość stosowania bardziej profesjonalnych funkcji i formuł. Zakup dostępu do filmu instruktażowego, na pewno nie będzie inwestycją chybioną.

[P_REVIEW post_id=56383 visual=’full’]

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here