Excel 2007 - kurs dla początkujących

Program Excel należy do pakietu programów biurowych Microsoft Office. Znajduje szerokie zastosowanie, gdyż za jego pomocą można dokonywać prostych i skomplikowanych obliczeń, tworzyć wykresy, zestawienia i tabele, a także wygodnie analizować i porównywać dane. Jednak osoby, które nie muszą z niego korzystać, nie zawsze się na to decydują, gdyż uchodzi on za program trudny w obsłudze, w przeciwieństwie na przykład do Worda, z którego korzystanie, przynajmniej w podstawowej formie, nie wymaga posiadania praktycznie żadnych informacji. Kurs Excel 2007 dedykowany jest dla wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się najważniejszych podstaw obsługi tego programu i zrobić to szybko oraz bez problemu. Dotyczy nowoczesnej wersji programu. Jak reklamuje producent, za jego pomocą można szybko i łatwo nauczyć się Excela oraz przekonać się, że nie tylko nie jest to program trudny, ale też jest niezwykle przydatny i można z niego korzystać na co dzień, wcale nie tylko w pracy biurowej, gdyż może mieć one wiele różnych zastosowań i przydawać się w różnych sytuacjach.

Zasoby (treści i wiedza) kursu online Excel 2007 dla początkujących

Excel 2007Przede wszystkim jest to dość szczegółowe omówienie nowego interfejsu, które przyda się zarówno starym, jak i nowym użytkownikom programu Excel. Następnie uczestnik uczy się wprowadzania danych do programu, co wcale nie jest takie łatwe jeśli nie wie się, jak to robić, potem tworzenia wykresów, a na końcu – zastosowania formuł. Dla osób obeznanych z tym programem może się wydawać, że nie jest to wiele, ale zdecydowanie są to najważniejsze rzeczy dotyczące Excela. Po ich przyswojeniu sobie, co może nastąpić w zaledwie parę godzin, każdy będzie w stanie na zadowalającym poziomie obsługiwać program, na przykład tworząc wykresy z wprowadzonymi danymi. Kursant najpierw ogląda filmiki, czytelnie skonstruowane oraz wzbogacone czytelnym komentarzem lektora, potem zaś wykonuje zadania na podstawie tego, czego się dowiedział. To z pewnością atrakcyjna forma nauki, tym bardziej, że ma ona miejsce w zaciszu własnego domu, w porze, jaką się samodzielnie wybierze i może trwać tak długo, jak się chce i potrzebuje.

Przystępność kursu dla początkujących – Excel 2007

Na pewno wielką zaletą kursu jest fakt, że jest on podzielony na rozdziały. Składa się z filmików opatrzonych komentarzem lektora. Filmiki dotyczą poszczególnych etapów, te zaś zostały tak podzielone i zbudowane, by najpierw uczyć najprostszych, podstawowych rzeczy, potem zaś stopniowo przechodzić do trudniejszych.

SPRAWDŹ OPINIE KURSANTÓW >>

Taki podział na części jest zdecydowanie doskonałym rozwiązaniem. Dlaczego? Zupełni laicy, którzy nie mieli nigdy dotąd z tym programem do czynienia, na pewno zaczną od początku i prześledzą dokładnie cały kurs. Ci jednak, którzy posiadają jakieś podstawy, nie muszą oglądać filmików o kwestiach, które są im dobrze znane, lecz mogą od razu przejść dalej, na przykład do konkretnych kwestii, które zawsze sprawiały im problem. Dzięki temu każdy może uczyć się dokładnie tego, czego potrzebuje i chce się uczyć, nie tracąc czasu na to, co nie jest mu potrzebne.

Ocena instruktora w kursie internetowym Excel 2007 dla początkujących

Ważną sprawą w kursach online jest ocena stanu posiadanych informacji i sprawdzanie, czy nabywana wiedza potrafi zostać wykorzystywana. Uczestnik po zakończeniu kursu Excel 2007 dla początkujących może wygodnie sprawdzić, czy kurs ten w ogóle czegoś go nauczył, co będzie miało znaczenie zwłaszcza dla tych, którzy chcą opanować program perfekcyjnie. System sprawdzania jest doskonale przemyślany i nie pozostawia wątpliwości co do zdobytej wiedzy (lub jej braku, co jednak trudno sobie wyobrazić ze względu na czytelny przekaz zawarty w filmikach).

Testowanie zdobytej wiedzy w kursie Excel 2007 dla początkujących

Oczywiście w dziedzinie obsługi komputera ważniejsza jest praktyka niż teoria, dlatego informacje, jakie uczestnik kursu zdobywa podczas oglądania filmików się nań składających oraz słuchając komentarzy lektora, muszą być od razu sprawdzane w praktyce. Kursant otrzymuje materiały do samodzielnego testowania swojej wiedzy, dzięki czemu od razu widzi, gdzie ma jakieś niedociągnięcia i jakie ewentualnie braki musi uzupełnić. To z pewnością niezwykle wygodny system, zapewniający także dyscyplinę – uczestnik wie, że nie opłaca mu się rozleniwiać czy być nieuważnym podczas kursu, gdyż jego niewiedza podczas sprawdzania zostanie bezlitośnie obnażona i będzie musiał poświęcić dodatkowy czas na uzupełnienie informacji, bez tego bowiem trudno mu będzie przejść do dalszych części.

Moja opinia i rekomendacja o kursie online Excel 2007 dla początkujących

Recenzja ta zdecydowanie ma wydźwięk pozytywny, bo i jest to z pewnością najlepszy tego rodzaju kurs na rynku. Wygodnie, w zaciszu własnego domu i bez żadnej presji można nauczyć się podstaw obsługi Excela. Pojętnym uczniom i zdeterminowanym na pewno nie zajmie to wiele czasu, zaś mniej pojętni mogą wracać do poszczególnych części i oglądać filmiki dowolnie często. Moduły poukładane są w sposób bardzo rozsądny, kurs dotyczy wszystkich najważniejszych kwestii programu, więc z pewności można go polecić wszystkim, którzy chcą umieć sprawnie obsługiwać Excela. Na uwagę zasługuje też niezwykle atrakcyjna cena kursu.

[P_REVIEW post_id=56549 visual=’full’]

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here