Kurs Reason 6

„Życie bez muzyki byłoby pomyłką” rzekł Fryderyk Nietzsche, który, ten rodzaj sztuki, uważał za najbardziej wykwintną formę ucieczki od trudów codziennej egzystencji i zarazem za najbardziej wyszukaną formę rozrywki. Mam podobne zdanie jak wielki myśliciel, sam również komponuję i tworzę muzykę, by jednak w pełni móc cieszyć się jej efektem końcowym, musiałem nauczyć się obsługi programu Reason 6, toteż skorzystałem z przywołanego tutaj kursu. Poniższa recenzja, zawierać będzie moje subiektywne wrażenia po odbytym szkoleniu.

Zasoby (treści i wiedza) kursu online Reason 6

Reason 6Może zacznę od tego, czym jest program Reason 6. Aplikacja ta, stwarza możliwość swoistej zabawy w profesjonalnego producenta muzycznego. Program służy do tworzenia i obróbki muzyki i stwarza możliwość osiągnięcia w pełni profesjonalnego efektu końcowego piosenek, nad którymi pracujemy. Efektu, który naprawdę nie będzie odbiegał jakością dźwięku, od tego, jakim możemy delektować się na profesjonalnej płycie. Żeby jednak osiągnąć takie zamierzenie, należy w naprawdę dobrym stopniu poznać jego funkcje, narzędzia, możliwości jakie stwarza i cały, szeroki proces jego obsługi.

Omawiany przeze mnie kurs wideo Reason 6, zawiera pełne, kompleksowe szkolenie z zakresu obsługi tego programu. Kurs kładzie nacisk na takie etapy tworzenia muzyki i jej właściwej obróbki przy pomocy wymienionego programu, jak kompozycja, podstawowy miks, aranż, dodawanie dodatkowych instrumentów oraz wykonanie ostatecznego masteringu, podczas, którego wydobędziemy ostateczne smaczki brzmieniowe materiału, nad którym pracujemy. Kurs przygotuje nas do umiejętności ustalenia odpowiedniego brzmienia piosenek, nad, którymi pracujemy, a także jego ujednolicenia w całości materiału.

SPRAWDŹ OPINIE KURSANTÓW >>

Kurs jest obszerny i dosyć długi, ale dzięki temu, wyczerpuje kompleksową naukę uwzględniającą wszystkie możliwości jakie stwarza program. Na szkolenie składa się aż 7,5 godziny filmów, które, krok po kroku wprowadzają nas od podstaw, w coraz, to nowsze i bardziej zaawansowane arkana programu.

Przystępność kursu Reason 6

Kurs został opracowany w sposób jasny i przejrzysty, dzięki temu, z powodzeniem posłuży zarówno amatorom, którzy swoją przygodę z miksowaniem muzyki dopiero zaczynają, jak i tym, którzy pewną wiedzę na temat obróbki dźwięków już posiadają. Co ważne, lektor nie tylko wyjaśnia narzędzia, funkcje i sposób działania samego programu, lecz również tłumaczy wszystkie etapy muzycznej obróbki, włącznie ze wskazówkami, na co należy podczas pracy nad muzycznym materiałem, zwracać uwagę. Został wyeliminowany tutaj czynnik, który w większości takich kursów wideo, stanowi największy problem. Mianowicie, chodzi o używanie specjalistycznego słownictwa, którego większość kursantów nie zna, nie rozumie znaczenia przytaczanych słów i co za tym idzie, kurs staje się niejasny. W tym wypadku, lektor o tym pomyślał i idealnie wyszedł z problemu. Otóż, prowadzący kurs, owszem, przytacza specjalistyczne słownictwo, bo jak ekspert miałby nie posługiwać się branżowymi leksemami? Zanim jednak wprowadzi je do użytku, dokładnie wyjaśni ich znaczenie, osiągając dzięki temu jasność i przejrzystość przekazu.

Kurs podzielony jest na pięć bloków tematycznych, które z kolei składają się z kolejnych modułów. Dzięki temu, kurs zyskuje na czytelności, a kursant otrzymuje możliwość łatwego przyswojenia wiedzy. Wśród bloków znajdziemy: „Podstawy”, z których dowiemy się o podstawowych ustawieniach audio i podstawowych funkcjach programu jak np. zapis materiału. „Elementy programu” przeprowadzą nas przez dostępne w programie narzędzia. Dalej mamy „Instrumenty”, „Efekty” i część „Praktyczną”.

Ocena instruktora w kursie internetowym Reason 6

Komunikacja jest płynna i przejrzysta. Kurs zawdzięcza to głównie dostosowaniu języka przekazu do znajomości branży odbiorcy. Mam tu na myśli, wspomniane wcześniej dokładne tłumaczenie znaczenia słów, którymi prowadzący się posługuje. Dodatkowo, należy pozytywnie ocenić umiejętności lektorskie prowadzącego kurs. Spełnia on wszystkie wymagane od mówcy aspekty. Dobra artykulacja, wyraźne stosowanie znaków przestankowych, nienaganna dykcja i umiejętności frazowania wypowiedzi, sprawiają, że nie mamy wrażenia, że obcujemy z automatem, co ma miejsce przy większości tego typu kursów, tylko z realnym nauczycielem, który w sposób jasny i przejrzysty prowadzi nas przez nowe tory zdobywanej wiedzy.

Testowanie zdobytej wiedzy w kursie Reason 6

Charakter programu, jakby sam z siebie nakreśla możliwość bieżącego testowania swoich umiejętności. Jak zostało już wspomniane, kurs wyposażony jest w blok tematyczny, określony jako „Część praktyczna”. Stanowi ona swoistą formę ćwiczeń ze zdobytych umiejętności. Na tym etapie otrzymujemy możliwość pracowania nad brzmieniem konkretnych instrumentów i ich właściwego połączenia. Wykonując w swoim programie czynności, które pokazuje lektor, zyskujemy możliwość bieżącego ćwiczenia zdobytej wiedzy. To niezwykle cenny fakt.

Moja opinia i rekomendacja o kursie online Reason 6

Po odbytym omawianym tutaj szkoleniu, moja recenzja musi być pozytywna. Choć muzyką zajmują się od wielu lat, kurs odsłonił mi oczy na wiele jej aspektów, których do tej pory nie dostrzegałem. Filmy instruktażowe zachwycają przejrzystością i przystępnością, naprawdę wysokim poziomem wiedzy lektora, który jest prawdziwym ekspertem w swojej dziedzinie oraz nauką kompleksowej obsługi programu. Zdecydowanie polecam kurs wszystkim tym, którzy kochają pracować z muzyką.

[P_REVIEW post_id=56636 visual=’full’]

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here