Kurs Adobe Acrobat

Program Adobe Acrobat kojarzy się przede wszystkim z popularnym Readerem, najpopularniejsza aplikacją służącą do otwierania plików PDF. Od wersji Adobe Acrobat 9 Pro różni się ona przede wszystkim tym, że w Readerze nie mamy możliwości żadnej ingerencji w plik. Pełna wersja 9 Pro to już profesjonalne narzędzie do tworzenia, edycji i zapisywania plików PDF.

Za pomocą programu Adobe Acrobat 9 Pro można nie tylko stworzyć prosty dokument, ale również złożyć materiały do druku (np. folder czy katalog reklamowy), stworzyć publikacje elektroniczne w formie e-booka lub dokumentację katalogową, gotową do zamieszczenia na stronie www. Możliwości wersji 9 Pro są oczywiście znacznie większe, ale dotyczą wówczas raczej wykorzystania specjalistycznego, potrzebnego jedynie bardzo zaawansowanym użytkownikom.

Spis treści

Zasoby (treści i wiedza) kursu online Adobe Acrobat

Kurs Adobe Acrobat 9Uczestnik kursu „Adobe Acrobat 9 Pro” ma krok po kroku poznawać tajniki programu Adobe Acrobat, ćwicząc jednocześnie biegłość w odnajdywaniu potrzebnych funkcji w gąszczu opcji oferowanych przez tą aplikację. Nawet dla zaawansowanych użytkowników Adobe Acrobat 9 Pro może być nie lada zagadką. Dlatego najlepiej podchodzić do tego programu stopniowo, poznając kolejne funkcje, nie próbując od razu ogarniać całości. Dokładnie z takiego samego założenia wychodzą twórcy kursu – przechodzą od szczegółu do ogółu, budując w ten sposób wiedzę użytkownika o programie.

Przystępność kursu Adobe Acrobat

Kurs składa się z 15 lekcji, z których każda trwa po ok. 3-5 minut. Razem daje to godzinę wykładu. Czy w godzinę można skutecznie nauczyć uczestnika kursu wszystkiego, czego potrzebuje do pracy z tak niełatwą aplikacją? Okazuje się że tak.

SPRAWDŹ OPINIE KURSANTÓW >>

Autorzy kursu rezygnują z dykteryjek i ozdobników, traktując każdy z filmików bardzo zadaniowo. Dobre współgranie obrazu z komentarzem powoduje, że użytkownik jest w stanie jednocześnie śledzić czynności, które ma później powtórzyć, słysząc w tym czasie komentarz do tego co się dzieje na ekranie. Jest to optymalna forma przyswajania wiedzy.

Autorzy dobrze poradzili sobie również z podziałem materiały na konkretne bloki. Kiedy jest mowa o imporcie dokumentów z plików pakietu Office, cała uwaga skierowana jest na tę jedną kwestię. Kiedy zaś kurs koncentruje się na wstawianiu odnośników, lub wstawianiu do dokumentu zawartości multimedialnej, uczestnik kursu ma myśleć tylko o tym wycinku aplikacji. To mądra i przystępna metoda prowadzenia szkolenia. Wiedza nie rozpływa się wówczas w uwagach natury ogólnej.

Ocena instruktora w kursie internetowym Adobe Acrobat

Na uwagę zasługuje przede wszystkim sposób prezentowania informacji. Instruktor dobrze wie jakie są stojące przed nim zadania i konsekwentnie realizuje program. Informacje zawarte w poszczególnych lekcjach są przekazywane językiem prostym i zrozumiałym, dzięki czemu nawet osoba nie będąca na co dzień zaawansowanym użytkownikiem oprogramowania, ma szansę wszystko zrozumieć i bez problemu podążać za tokiem wywodu prowadzącego kurs.

Biorąc pod uwagę że Adobe Acrobat 9 Pro nie jest programem szczególnie łatwym, a jego interfejs daleki jest od ideału intuicyjności, trzeba przyznać że przygotowanie kursu zasługuje na szczere uznanie.

Testowanie zdobytej wiedzy w kursie Adobe Acrobat

Prosty dostęp do wszystkich materiałów, jaki ma uczestnik kursu sprawia, że można sobie w każdej chwili powtórzyć dowolną lekcję. Jest to szczególnie przydatne w momencie gdy podczas ćwiczeń praktycznych uczestnik kursu trafia na problem, którego samodzielnie nie potrafi rozwiązać. Wówczas wystarczy odtworzyć konkretną lekcję jeszcze raz i krok po kroku prześledzić cały proces. Podział na krótkie lekcje sprawia, że nie ma potrzeby oglądania całego kursu w momencie gdy chce się znaleźć jedynie jego fragment.

Mechanizm testowy również jest ciekawie rozwiązany, ponieważ testy rzeczywiście sprawdzają zarówno teoretyczną jak i praktyczną stronę nabytej podczas kursu wiedzy. To rzeczywiście rzecz warta uwagi, ponieważ dzięki temu kurs „Adobe Acrobat 9 Pro” staje się czymś więcej, niż tylko sposobem na łatwe zdobycie certyfikatu.

Warto również zaznaczyć, że możliwe jest opcjonalne zamówienie kursu za płycie DVD. Można wówczas korzystać z niej również tam, gdzie nie ma stałego dostępu do internetu. Oznacza to, że płyta z kursem może być przydatnym pomocnikiem, z którego będzie można korzystać w każdych warunkach. Zakup kursu z dodatkową płytą wiąże się jedynie z pokryciem kosztów przesyłki nośnika.

Moja opinia i rekomendacja o kursie online Adobe Acrobat

Recenzja kursu „Adobe Acrobat 9 Pro” może być wyłącznie pozytywna. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że autorom udało się stworzyć bardzo precyzyjne kompendium wiedzy o programie Adobe Acrobat. W kursie nie ma żadnej zbędnej rzeczy. Trudno byłoby też znaleźć coś brakującego, z czym użytkownik tej aplikacji będzie spotykał się na co dzień. Jeżeli nie uwzględniono jakiejś opcji w kursie, najprawdopodobniej jest ona dość rzadko używana.

Dodatkową zaletą jest fakt, że kurs mówi również dużo o pewnej filozofii, która przyświeca temu programowi. Jeżeli zrozumie się zasadę jego działania, to nawet te nieopisane opcje staną się łatwe do okiełznania. Wystarczy że podejdzie się do nich stopniowo – tak jak do opcji znanych z kursu.

[P_REVIEW post_id=56556 visual=’full’]

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here