Kurs VBA

Program Excel to najpopularniejszy arkusz kalkulacyjny, stworzony przez markę Microsoft. Wchodzi w skład pakietu biurowego MS Office. Wykorzystanie Excela w różnego rodzaju biurach i firmach jest tak powszechne ze względu na mnogość przydatnych funkcji jakie posiada. Do najważniejszych należy możliwość tworzenia raportów i zestawień w oparciu o dane wprowadzone do arkusza, wykonywanie skomplikowanych obliczeń z wykorzystaniem rozmaitych funkcji oraz możliwość zastosowania Excela jako pomocnego narzędzia w innych elementach pakietu biurowego MS. Jeżeli pracujemy w Excelu na co dzień, możemy śmiało skorzystać z kursu programowania w VBA. Przyniesie on nam szereg korzyści dzięki którym poszerzymy ilość opcji z jakich będziemy mogli korzystać, nigdy więcej nie będziemy napotykać problemów nie do rozwiązania oraz swobodnie będziemy mogli korzystać z najbardziej nietypowych funkcjonalności spotykanych w programie Excel. Kurs szczegółowo uczy zawiłości języka VBA, który jest podstawowym językiem stosowanym w oprogramowaniu marki Micro Soft.

Zasoby (treści i wiedza) kursu online VBA Excel

Kurs VBA ExcelUkończenie kursu gwarantuje swobodę w posługiwaniu się językiem VBA w programie Excel. Znacznie zwiększa to nasz komfort korzystania z tego programu, zwłaszcza jeżeli jest on narzędziem jakie codziennie wykorzystujemy w pracy lub w domu. W szczegółowym spisie umiejętności jakie zdobędziemy za pomocą kursu znajduje się umiejętność korzystania z edytora kodu VBA. Mowa tutaj o całym środowisku, którego poznanie jest niezbędne do pisania poprawnych makr, czyli funkcji programu.

Kolejnym krokiem jest praktyczna nauka tego jak owe makra pisać, aby uzyskać zamierzony efekt. Wyższy etap to zaznajomienie z pojęciami takimi jak pętle, tablice oraz zmienne sterujące, które pozwalają na pisanie odpowiednich makr. Teoretyczna nauka jest przedstawiona w ścisłej formie, z wystarczającą ilością informacji, tak aby uczestnik kursu mógł niemal od razu przejść do praktycznej nauki. Nacisk na naukę przez działanie jest szczególnie widoczny w drugiej części kursu. Dzięki temu, każdy korzystający z jego zasobów, może samodzielnie dojść do rozwiązania danego problemu.

SPRAWDŹ OPINIE KURSANTÓW >>

Najważniejsze z przykładów, jakie są podane od ich praktycznej strony, to obsługa zdarzeń, wywoływanie określonych procedur oraz wyświetlanie okien informacyjnych. Podsumowaniem całego kursu jest zdobycie szczegółowej wiedzy odnośnie tworzenia formularzy w Excelu. Warto zaznaczyć, że autorzy kursu dołączyli wszystkie potrzebne materiały do poprawnego wykonania części praktycznej oraz zapewnili wszelkie informacje teoretyczne w ścisłej formie.

Przystępność kursu Excel programowanie w VBA

Kurs jest przystosowany do osób, które stawiają swoje pierwsze kroki w Excelu, jak i do tych, którzy posiadają odpowiednią wiedzę wartą uporządkowania. Materiały zostały zaprezentowane w przystępny sposób, a każde z zagadnień jest dobrze objaśnione. Możemy korzystać z dodatkowych materiałów jakie zostały dołączone do każdej z lekcji. Po kolei pokazywane są poszczególne zagadnienia związane z użycie VBA w Excelu, zaczynając od tych najbardziej ogólnych, a kończąc na szczegółach. Zwięzłe lekcje, w których podane są najważniejsze informacje na pewno poprawiają efektywność nauki. Całość podzielona jest na 10 przejrzystych rozdziałów, do których posiadamy swobodny dostęp.

Ocena instruktora w kursie internetowym Excel VBA

Wymiana informacji w kursie jest podana w atrakcyjny wizualnie sposób. Każda lekcja to filmik instruktażowy, dzięki czemu możemy zaznajomić się z wiedzą oraz nabywać odpowiednią praktykę w tym samym czasie. Wybrane zagadnienia są tłumaczone krok po kroku, na czym każdy z uczestników kursu korzysta z podwójnym efektem – przechodzenie od ogółu do szczegółu, sprawia że wiele opcji staje się dla nas oczywistych. W razie trudności z opanowaniem danego materiału, zawsze możemy przewinąć filmik do momentu, w którym zagadnienie zostaje dokładnie przedstawione. Dostęp do raz zakupionych materiałów jest nieograniczony, a każda lekcja jest przeprowadzana przez eksperta w danej dziedzinie.

Testowanie zdobytej wiedzy w kursie VBA Excel

Korzystanie z wiedzy jaką posiadamy po ukończeniu kursu pozwala nam na wykorzystanie maksimum opcji, które są dostępne przy zastosowaniu VBA w programie Excel. Przejrzyste przedstawienie poszczególnych zagadnień sprawia, że bez problemu jesteśmy je w stanie powielić podczas korzystania ze skoroszytu w programie. Osobiście odczuwam wielkie zadowolenie, że kurs pozwala na zastosowanie zdobytych umiejętności w praktyce.

Moja opinia i rekomendacja o kursie online Excel programowanie w VBA

Podsumowując, moja recenzja na temat kursu jest pozytywna i z czystym sumieniem mogę go polecić wszystkim osobom szukającym najlepszego materiału, który pozwoli na opanowanie VBA w programie Excel. Jest to obecnie najbardziej rekomendowany kurs tego typu ze wszystkich dostępnych w sieci. Co więcej, posiada on atrakcyjną cenę, a poznane dzięki niemu rozwiązania przydadzą nam się szczególnie w pracy, gdzie stosowanie pakietu Office jest na porządku dziennym.

[P_REVIEW post_id=56377 visual=’full’]

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here