Kurs Excel

Kurs „Excel w praktyce” to sposób na poznanie zagadnień związanych z arkuszem kalkulacyjnym MS Excel. Obecnie jest to rozbudowane narzędzie kalkulacyjne, które może znaleźć zastosowanie w niemal każdej firmie. Ma ono sporo funkcji, które były niedostępne w starszych wersjach programu. Dlatego żeby wykorzystywać je efektywnie, warto wziąć udział w kursie, który pomoże uzyskać odpowiednie kwalifikacje do obsługi tej aplikacji.

Kurs „Excel w praktyce” skierowany jest do osób, które wykorzystują ten program w swojej pracy zawodowej. Efektem ma być sprawne poruszanie się w tym programie, jego optymalizacja i poszerzenie możliwości wykorzystania. Zdaniem autorów kursu jest to możliwe, o ile osoba uczestnicząca w nim będzie skrupulatnie wykonywała wszystkie zadane jej ćwiczenia.

Spis treści

Zasoby (treści i wiedza) kursu online Excel w praktyce

Excel kursNa kurs składają się filmy instruktażowe, pokazujące kolejne etapy działania, które należy wykonać, by przeprowadzić w programie daną operację. W tle zarejestrowany jest głos lektora, który tłumaczy dokładnie wszystko to, co dzieje się na ekranie.

Kurs ten jest zoptymalizowany pod najpopularniejszą na polskim rynku wersję programu – Excel 2003. Mimo że nie jest to wersja najnowsza, w wielu firmach uznano ją za wystarczającą i stanowi ona podstawę do prowadzonych obliczeń. Użytkownicy, którzy ukończą kurs „Excel w praktyce”, mogą później poszerzać swoją wiedzę na kolejnym kursie, który kształci zaawansowanych użytkowników programu Excel 2007.

Zakres materiału proponowanego w recenzowanym kursie obejmuje niemal 100 zagadnień, ponieważ tyle przygotowano filmów instruktażowych. Niekiedy zdarza się że jedno zagadnienie omówione jest w więcej niż jednym wariancie. Dotyczy to przede wszystkim kwestii, które mogą bardzo usprawnić codzienną pracę, ale nie należą do najbardziej znanych funkcji programu.

SPRAWDŹ OPINIE KURSANTÓW >>

Kurs uczy nie tylko prawidłowego formatowania arkusza kalkulacyjnego, ale również wykorzystywania funkcji daty i czasu w programie. Chodzi przede wszystkim o to, by jak najlepiej dopasować działanie programu do potrzeb danego stanowiska pracy w firmie.

Dzięki kursowi użytkownik dowie się jakie są sposoby na sporządzanie wykresów w Excelu, zarówno tych zupełnie typowych, jak i nieco bardziej skomplikowanych. Uczestnik kursu ma również zapoznać się z możliwością pracy w trybie formatowania warunkowego. Powinien również opanować triki, pozwalające na bardzo szybkie wprowadzanie danych do arkusza.

To tylko niektóre spośród naprawdę wielu zagadnień, które przygotowali autorzy kursu.

Przystępność kursu Excel w praktyce

Jako że podstawą kursu są filmiki, na których dokładnie widać kolejność wykonywanych przez instruktora czynności, należy uznać, że autorzy dołożyli wszelkich możliwych starań, by kurs był jak najbardziej przystępny. Każdy film otwiera przed uczestnikiem nowe zagadnienie, choć trzeba przyznać, że w przypadku użytkownika nie mającego na początku żadnego pojęcia o programie, konieczne jest cierpliwe i wnikliwe wsłuchiwanie się w głos lektora i pełna koncentracja na wykonywanych na ekranie czynnościach. Na szczęście filmiki te są na tyle krótkie (większość trwa niewiele ponad minutę), że nawet laik nie będzie miał problemów z przyswojeniem takiej ilości informacji.

Ważne jest również powtarzanie czynności, o których mowa na kursie. Dzięki praktyce o wiele łatwiej zrozumieć zagadnienia, które są poruszane w filmach instruktażowych.
Po przejściu całego kursu uczestnik otrzymuje certyfikat, który dokumentuje jego postępy.

Ocena instruktora w kursie internetowym Excel w praktyce

Sposób pracy z kursantem zasługuje na pochwałę, ponieważ instruktor prowadzący kurs wnikliwie analizuje każdy problem, nie rozdmuchując go jednocześnie do zbyt dużych rozmiarów. To ogromna zaleta kursu, ponieważ można opanować dużą część materiału, nie czując jednocześnie znużenia, które może nam towarzyszyć w trakcie kursów wymagających długiej koncentracji na jednym temacie. W tym przypadku informacje okrojone są do niezbędnego minimum. Jednak dzięki dobremu sposobowi prezentacji i odpowiedniemu komentarzowi lektora, w trakcie kursu mamy wrażenie że przekazano nam wszystkie potrzebne informacje. Dalsza praca nad danym zagadnieniem polega jedynie na wypróbowaniu metod, o których mowa w danym filmiku.

Testowanie zdobytej wiedzy w kursie Excel w praktyce

W skład zestawu kursowego wchodzi dostęp do kursu w wersji on-line. Dane pozwalające na dostęp są przekazywane za pomocą wiadomości e-mail, zaraz po zaksięgowaniu wpłaty. Filmiki można odtwarzać wielokrotnie. Jest to w pełni wystarczająca opcja dla każdego kto posiada łącze internetowe. Filmiki są tak skompresowane, by można było je oglądać nawet na łączach o stosunkowo niedużej przepustowości.

Dla kursantów, którzy są przyzwyczajeni do bardziej tradycyjnych nośników, istnieje możliwość zamówienia kursu na płycie DVD. Jest to opcja dodatkowa, wiążąca się z koniecznością pokrycia kosztów przesyłki płyty.

Moja opinia i rekomendacja o kursie online Excel w praktyce

Dzięki temu kursowi można w krótkim czasie – materiały dydaktyczne to jedynie 2,5 godziny filmików – stać się bardzo sprawnym użytkownikiem Excela. Oczywiście nie oznacza to, że po tym kursie jest się już zaawansowanym użytkownikiem. Jednak można uznać że „Excel w praktyce” daje bardzo porządne podstawy i pobudza chęć do dalszej nauki.

Kurs zwraca również uwagę bardzo przystępnymi warunkami. Nauka odbywa się w czasie dogodnym dla kursanta, może więc zająć mu tyle czasu, ile będzie potrzebował na przyswojenie wiedzy. Przy takim przygotowaniu kursu jego recenzja może być jedynie pozytywna.

[P_REVIEW post_id=56369 visual=’full’]

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here