Word 2007 kurs

Pomimo tego, że na rynku oprogramowania znajdziemy wiele programów będących procesorami treści, tj. programami dających nam możliwość edycji tekstu, to najpopularniejszym wciąż pozostaje od lat Microsoft Word. Początkowo była to samodzielna aplikacja, dziś zaś wchodzi w ramy pakietu biurowego Microsoft Word. Co kilka lat mam okazję do zakupu nowszej wersji pakietu biurowego, który daje nam nowe możliwości związane między innymi z edycją tekstu i zarządzaniem nim w ramach aplikacji Word, to jednak często są to zmiany rewolucyjne i nawet doświadczonym użytkownikom przez długi czas mogą sprawiać problemy związane z wcześniejszymi przyzwyczajeniami i schematami myślenia oraz działania. Właśnie dla takich osób, jak i nowych użytkowników aplikacji Microsoft Word w wersji 2007 powstał specjalny kurs. Co w nim znajdziemy i czy rzeczywiście jest warty zakupu? Niniejsza recenzja odpowie na te pytania!

Zasoby (treści i wiedza) kursu online Word 2007

Kurs Word 2007Kurs Word 2007 to kurs przeznaczony dla wszystkich tych, którzy chcą opanować nowy interfejs aplikacji i nauczyć się dostosowywać go do własnych potrzeb, aby praca z programem była nie tylko przyjemniejsza, ale i bardziej intuicyjna. Odpowiednie przygotowanie środowiska pracy wpływa również na przyśpieszenie wykonywania wszystkich czynności, a tym samym pośrednio również na efekt końcowy!

SPRAWDŹ OPINIE KURSANTÓW >>

W ramach Kursu Word 2007 otrzymujemy kompleksowy materiał dający nam możliwość poznania aplikacji „od podszewki” – począwszy od interfejsu i nawigacji, poprzez formatowanie tekstu, wyrównywanie akapitów, a skończywszy na numerowaniu, tworzeniu tabel i wstawianiu dodatkowych obiektów. Co jednak istotne, nie jest to suchy kurs składający się jedynie z pisemnych porad opatrzonych screenami z aplikacji, ale są to przystępne filmy z komentarzem ekspertów, które w sumie trwają ponad godzinę!

Przystępność kursu Word 2007

Stworzenie internetowego kursu nie jest zadaniem prosty – konieczne jest nie tylko odpowiednie przedstawienie materiału w sposób przystępny i zrozumiały dla każdego odbiorcy, jak również odpowiednia selekcja przedstawionego materiału i jego podział. W przypadku Kursu Word 2007 autorzy stanęli na wysokości zadania – prezentowane treści są przedstawione prostym językiem, a wprowadzane fachowe określenia związane z funkcjonowaniem aplikacji i poszczególnymi opcjami w żaden sposób nie zaburzają odbioru treści, a wręcz pomagają w obyciu się z programem.
Na uwagę zasługuje również sam podział kursu na lekcje odpowiadające konkretnym zagadnieniom – podążając zgodnie ze spisem treści Kursu i kolejnymi lekcjami mamy możliwość zapoznania się z podstawowymi funkcjami i możliwościami programu na samym początku Kursu. Trudniejsze zagadnienia to dalsze lekcje, które wymagają opanowania podstaw obsługi aplikacji.

Ocena instruktora w kursie internetowym Word 2007

Instruktor w ramach całego Kursu Word 2007 przedstawia zagadnienia od najważniejszych, a zrazem najbardziej podstawowych do zagadnień najbardziej rozbudowanych i związanych z zaawansowaną edycją tekstu. Wszystko to sprawia, że jesteśmy powoli wprowadzani w tajniki programu i jego funkcjonowania, a tym samym instruktor nie zaskakuje nas nowymi określeniami i funkcjami, które wcześniej nie zostały na filmie przestawione. Instruktorskie komentarze wyrażane poprawną polszczyzną i bardzo miłym głosem sprawiają, że instruktora aż chce się słuchać i żadna z części kursu, nawet wyjaśniająca skomplikowane zagadnienia, nie sprawia żadnych trudności.

Testowanie zdobytej wiedzy w kursie Word 2007

W ramach kursu otrzymujemy dostęp nie tylko do materiałów filmowych stanowiących postawę całego kursu, ale również z materiałów dodatkowych, na które składają się różnego rodzaju testy i ćwiczenia. O ile testy w formacie A, B, C, D stanowią szybką i prostą powtórkę, a zarazem są elementem niezbędnym do ukończenia kursu, tak dodatkowe zadania wskazywane przez lektora pomagają zrozumieć zadania wykonywane przez instruktora na filmach oraz wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce oraz zobaczyć jej rzeczywiste zastosowanie.

Moja opinia i rekomendacja o kursie online Word 2007

Przeglądając oferty innych kursów związanych z aplikację Word 2007 można mieć tylko jedną opinię – Kurs Word 2007 wydaje się być najlepszym wyborem dla wszystkich, którzy chcą nie tylko poznać podstawowe techniki związane z edycją tekstu (jak to ma miejsce w wielu innych kursach, z którymi miałem do czynienia), ale również zgłębić inne tajniki aplikacji pozwalające na znacznie bardziej zaawansowaną edycję tekstu i sprawienie, że nasze treści będą się prezentowały wyjątkowo.

Czy Kurs Word 2007 wart jest swojej ceny? Moim zdaniem tak. Porównując do ceny samej aplikacji jest to zaledwie ułamek kosztów jej zakupu, a z pewnością w przystępniejszy sposób wyjaśnia możliwości i zagadnienia związane z tym programem niż dołączona doń krótka instrukcja obsługi pozwalając tym samym na wykorzystanie pełni możliwości aplikacji. Miłym dodatkiem jest to, że po skończonym kursie otrzymujemy możliwość wydrukowania specjalnego certyfikatu potwierdzającego jego ukończenie – zawsze można go wykorzystać jako poparcie własnych umiejętności chociażby w rozmowie z przyszłym pracodawcą.

Kurs Word 2007 Cena detaliczna: zł30
Kurs Word 2007
9.4
Zasoby / treść 10/10
  Przystępność kursu 9/10
   Instruktor / komunikacja 9/10
    Testowanie zdobytej wiedzy 9/10
     Cena / jakość 10/10
      Pros
      • duża porcja wiedzy
      • świetne porady przyśpieszające pracę
      • wiele tricków
      • miły lektor
      • atrakcyjna cena
      Cons
      • brak
      [Głosów:1    Średnia:5/5]

      ZOSTAW ODPOWIEDŹ

      Please enter your comment!
      Please enter your name here