Excel tabele przestawne

Dla jednych Excel nie ma tajemnic, innym osobom program sprawia ogromne trudności. Jego opanowanie pomaga jednak w pracy. Jeśli sami nie potrafimy się nauczyć obsługi Excela, skorzystajmy z fachowych kursów takich jak na przykład „Kurs Excela – tabele przestawne„.

Praca w Excelu to zadania wykonywane przede wszystkim na obliczeniach i tworzenie samych tabel. Jednymi z nich są tak zwane tabele przestawne. Co to jest tabela przestawna? Tabela przestawna to narzędzie analityczne arkusza kalkulacyjnego. Narzędzie to pozwala filtrować, wybierać, przestawiać kolumny i wiersze z danymi w arkuszu kalkulacyjnym. Dzięki takim zabiegom uzyskuje się odmienny układ danych od pierwotnego założenia. Ale nie narusza się struktury oryginalnej źródłowej tabeli. Tabela przestawna jest generowana przez Excel w odrębnej zakładce. Może być automatycznie aktualizowana po zmianie danych źródłowych. Aby się tego nauczyć, warto skorzystać z kursu Excela – tabele przestawne – jednego z najlepszych dostępnych kursów na rynku. Dlaczego? Poniższa recenzja przedstawi jego zalety.

Spis treści

Czego nauczysz się z kursu Excela tabele przestawne?

Excel tabele przestawne kursDzięki temu kursowi można z powodzeniem poznać wszystkie najważniejsze aspekty tworzenia tabel przestawnych w programie Excel. Na samym początku kursu nauczymy się więc, jak taką tabelę przestawną stworzyć. Następnie, w jaki sposób można ją połączyć ją ze źródłem podstawowych danych. Dowiemy się też, jak korzystać z samych źródeł danych. W kolejnych krokach dowiadujemy się, w jaki sposób do tabeli dodać różnego rodzaju podsumowania oraz poznajemy najbardziej przydatne techniki filtrowania, nauczymy się sortować dane, a także poznajemy zasady i sposoby formatowania zawartości tabel przestawnych.

SPRAWDŹ OPINIE KURSANTÓW >>

Kolejnym tematem – bardzo istotnym, biorąc pod uwagę temat tabel przestawnych jest praktyczne omówienie formatowania zwykłego oraz warunkowego. Formatowanie warunkowe pozwala na szybkie oznaczanie konkretnych wartości, które spełniają wybrany warunek. Same tabele przestawne to nie wszystko. Podczas kursu poznamy także powiązane narzędzia. Najważniejszym z nich jest wykres przestawny. Poznamy jego zalety. Nauczymy się też prostej czynności (choć nie dla wszystkich), czyli drukowania samej tabeli. Po kursie będziemy także potrafili zwiększyć funkcjonalność tabel przestawnych za pomocą makra. Poznamy też bardziej zaawansowane, ale ułatwiające pracę specjalne techniki i rozwiązania.

Kurs Excel – tabele przestawne – dostępny dla laika

Struktura kursu jest bardzo przejrzysta. Ułożony został w siedem modułów głównych, które są podzielone na podstawowe lekcje tematyczne szczegółowe, które wyczerpują całkowicie zagadnienie ogólne. Treść oraz zasoby kursu i samo jego prowadzenie zostało tak skonstruowane, że z powodzeniem ze szkolenia może skorzystać każdy użytkownik programu Excel. Polecany jest nawet dla zupełnych laików, którzy stawiają pierwsze kroki w Excelu. Dzięki kursowi wiedzę przyswaja się łatwo i bardzo szybko.

Ocena instruktora w kursie internetowym Excel tabele przestawne

Zdarza się tak, że choć zawartość merytoryczna kursu – tematyka, treść, konstrukcja lekcyjna i stopień trudności jest bardzo dobrze przygotowana, to wszystko pada, ponieważ do prowadzenia kursu została zatrudniona nieodpowiednia osoba. Problemem może być ograniczona wiedza lub jej nadmiar i nieumiejętność przekazania informacji w sposób zrozumiały i jasny dla odbiorcy. W przypadku „Kursu Excela – tabele przestawne” tak jednak nie jest. Lektor jest jednym z największych jego atutów. Miły głos, olbrzymia wiedza z zakresu samego programu, a także umiejętności pedagogiczne i sposób przekazywania swojej wiedzy (jasno i czytelnie) uczestnikom kursu – w tym wypadku osobom oglądającym materiał video to zaleta tego szkolenia. Poza tym prowadzący nie ogranicza się sztywno do Excela 2013. Nabytą podczas kursu wiedzę można wykorzystać w pracy z wcześniejszymi wersjami programu.

Testowanie zdobytej wiedzy w kursie Excel tabele przestawne

Kurs nie ogranicza się tylko do materiału video. Zdania, jakie są prezentowane podczas szkolenia, można samodzielnie powtórzyć w domu i przećwiczyć w dowolnym momencie. Wszystkie materiały, z których korzystamy podczas kursu, zostały do niego dołączone. Nawet, gdy o czymś zapomnimy, z łatwością możemy odtworzyć wiedzę.

Moja opinia i rekomendacja o kursie online Excel tabele przestawne

Excel jest jednym z najczęściej wykorzystywanych i używanych komputerowych programów biurowych, a skoro tak, to warto go opanować. Dla jednych jest to wyższa matematyka, w której arkanach mogą się po prostu zgubić. Dla innych Excel to chleb powszedni. Jednak program posiada tyle funkcjonalności, że od czasu do czasu do czasu warto rozszerzyć własną wiedzę. Najlepszym sposobem jest odbycie specjalistycznego szkolenia. Kurs Excel – tabele przestawne został uznany za jeden z najlepszych dostępnych kursów na rynku. I zgadzam się z tą opinią w całości. Tematyka tabel przestawnych została wyczerpana, a sama wiedza jest tak przedstawiona, by zawiłości tabel przestawnych zrozumiał przeciętny Kowalski. Dla mnie największym atutem kursu jest lektor oraz to, że otrzymujemy materiały do samodzielnych powtórek zadań, jakie widzimy na monitorze.

[P_REVIEW post_id=56334 visual=’full’]

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here