Jeden z najbardziej popularnych i lubianych przez użytkowników arkusz kalkulacyjny, czyli Excel jest narzędziem szeroko wykorzystywanym przez olbrzymie rzesze ludzi. To narzędzie, które jest nie tylko przydatne, ale wręcz niezbędne w pracy z wszelakimi rozliczeniami, wyliczeniami, etc. Szerokie zastosowanie w firmach, instytucjach, czy przez osoby prywatne sprawia, że na rynku pojawiają się mniej, lub bardziej profesjonalne kursy, które mają za zadanie przybliżenie możliwości jakie daje Excel oraz jak najpełniejsze nauczenie użytkowników korzystania z programu i jego możliwości. Excel znakomicie nadaje się do wykorzystania go w matematyce, czy fizyce, a także ekonomii. Warto więc poznać jego walory i możliwości, by w pełni wykorzystać program.

Zasoby (treści i wiedza) kursu online Excel – zaawansowane techniki

Excel zaawansowanyKurs Excel zaawansowane techniki z całą pewnością nie jest dla laików. Warto posiadać już doświadczenie w jego użytkowaniu, by w pełni i bez problemu wykorzystać tkwiący w nim potencjał. W kursie tym omówione są liczne zagadnienia przydatne w codziennym użytkowaniu Excela. Zawarte tu wiadomości w pełni usystematyzują zdobytą uprzednio wiedzę, zarówno tę pozyskaną samodzielnie, jak i tę, którą zdobyć można było na 1 części kursu – dla początkujących. Dzięki kursowi poznać można lub poszerzyć wiedzę z zakresu narzędzi i technik, a tym samym ułatwić sobie pracę z Excelem i zdecydowanie ją przyspieszyć.

SPRAWDŹ OPINIE KURSANTÓW >>

Na kursie omówione są szczegółowo między innymi takie zagadnienia jak: bezpieczeństwo i udostępnianie skoroszytu, wymuszanie poprawności danych, data i czas, zarządzanie danymi, formatowanie, narzędzia analizy warunkowej, tworzenie wykresów, makra oraz różne techniki zaawansowane, w tym obliczanie sumy bieżącej, konsolidacja danych, import danych, śledzenie zależności, śledzenie błędów i ich poprawa.

Przystępność zaawansowanego kursu Excel

Kurs ten należy pochwalić za przystępność treści. Jest on bardzo dobrze skonstruowany, dobrze przemyślano omawiane tematy oraz przystępnie je omówiono. Jako że jest to jednak rzetelna recenzja, a nie laurka, konieczne jest też wskazanie pewnych niedociągnięć. W mojej opinii sporo tematów z pierwszej części zostało ponownie wrzuconych do części dla zaawansowanych. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że kurs nie powiela ich, a poszerza wiedzę z pierwszej części.

Można pokusić się o stwierdzenie, że kurs ten jest solidny i rzetelny i jest najlepszym obecnie na rynku.

Ocena instruktora w kursie internetowym Excel – zaawansowane techniki

Jedną z wartych podkreślenia cech kursu jest jego wiarygodność. Przeprowadzony jest on przez osobę kompetentną, która zna narzędzie swojej pracy. Warto skorzystać z wiedzy praktyka, który wnikliwie pochyla się nad każdym poruszanym zagadnieniem. Choć zapewne nie jest to sprawa najwyższej rangi, jednak warte odnotowania jest, iż osoba lektora wzbudza w naturalny sposób zaufanie co do swoich kompetencji i wiedzy, co przecież jest dość istotne w procesie nauczania i nauki. Prowadzący omawia tematy przystępnym językiem, bez denerwującej u wielu lektorów maniery. Jedyna uwaga dotyczy dość szybkiego tempa omawiania materiału w niektórych partiach, choć jest to kurs dla zaawansowanych, dlatego z góry autor założył, iż niektóre z zagadnień są oczywistością.

Testowanie zdobytej wiedzy w zaawansowanym kursie Excel

Aby dobrze zapamiętać przedstawione w kursie zagadnienia, przygotowano dla kursantów rozmaite ćwiczenia i powtórki materiałów po każdej omówionej partii zagadnień. Wyposażeni w ową dodatkową pomoc dydaktyczną, kursanci w łatwy sposób mogą nauczyć się nowych umiejętności i wypróbować je w praktyce. A to duży atut, bowiem najlepszym sposobem na naukę, jest praktykowanie. Bo przecież każdy wie, że praktyka czyni mistrza.

Moja opinia i rekomendacja o kursie online Excel – zaawansowane techniki

Duża ilość filmów jakie zostały nagrane na potrzeby kursu sprawiają, że jest się czego uczyć. Do każdego dodany jest komentarz lektora, który w przystępny sposób pomaga zdobyć wiedzę oraz w logiczny i prosty sposób objaśnia wszystkie, nawet te trudne zagadnienia. Dla mnie to zdecydowany plus, za który warto pochwalić autorów kursu.

Najbardziej przemawiają do mnie liczne „sztuczki” o których dowiedzieć można się z kursu i dzięki którym znacznie łatwiej przebiega praca z Excelem. Znajomość ich i możliwość użycia w praktyce skraca czas wykonywania wielu czynności, a tym samym uprzyjemnia pracę.

Całość kursu przedstawiona została przystępnie i konkretnie, czyli tak, jak lubię najbardziej – bez zbędnych dygresji. Krótko, prosto i na temat. To, co zaskoczyć może niejedną osobę pracującą w Excelu, to uświadomienie sobie wraz z tym kursem, jak niewiele tak naprawdę wiedziało się o jego możliwościach…

Jak dla mnie, to kurs ten trafia w samo sedno. Warto zainwestować pieniądze w jego zakup (choć bądźmy szczerzy – są to relatywnie nieduże pieniądze) i cieszyć się, jak wkrótce zaczną one na siebie pracować. Ogólnie nie mam większych zarzutów co do kursu. Zarówno treść merytoryczna, jak i jakość obrazu i realizacja kursu stoją na dobrym poziomie, zachęcając do zakupu i wykorzystania. Zatem – duży pozytyw i oczywiście wysoka nota za całokształt. Myślę, że jest to najlepszy kurs z Excela na naszym rynku.

[P_REVIEW post_id=56342 visual=’full’]

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here