Access 2013

Program z pakietu biurowego Microsoft – Access, jest niezwykle często wykorzystywany w każdej pracy biurowej. Stanowi on swego rodzaju system pracy oparty na relacyjności baz danych. Jeżeli potrzebujesz przyswoić zasady jego funkcjonowania, umiejętność obsługi jego funkcji i narzędzi, moja recenzja przytoczonego kursu, powinna dać ci odpowiedź na pytanie, czy warto wykupić ten wideo kurs?

Zasoby (treści i wiedza) kursu online Access 2013

Kurs Access 2013Sprzedawca, czyli firma Strefa Kursów, która zajmuje się tworzeniem profesjonalnych szkoleń w postaci filmów wideo z lektorem prowadzącym naukę, gwarantuje, że kurs zapewni poznanie podstawowych zasad działania programu, już w jeden wieczór. Przyznam, że ten punkt zainteresował mnie najbardziej i byłem niezwykle ciekawy, czy rzeczywiście jest to możliwe, czy twórca jedynie pragnie skusić chwytliwym hasłem reklamowym. I tu, muszę oddać rację twórcy szkolenia. Sposób przeprowadzenia nauki, odpowiednie uszeregowanie przekazywanego materiału i bieżąca egzemplifikacja teorii czyniona przez lektora, sprawią, że jeden wieczór rzeczywiście okaże się wystarczającym czasem, by w pełni przyswoić wiedzę na temat funkcjonowania aplikacji oraz nauczyć się zasad jej obsługi.

Kurs składa się z 40 filmów instruktażowych, które przeprowadzą kursanta przez wszystkie możliwe sposoby wykorzystywania programu w pracy biurowej. Instruktaż został zaplanowany głównie z myślą o początkujących użytkownikach, którzy do tej pory nie mieli styczności z funkcjonowaniem aplikacji.

SPRAWDŹ OPINIE KURSANTÓW >>

Kurs zaczniemy od absolutnych podstaw, na które składają się: pierwsze wprowadzenie w szatę graficzną i interfejs programu, ulokowanie narzędzi i przycisków odpowiadających za rozmaite funkcje programu. Lektor przeprowadzi przez pierwsze tworzenie nowej bazy danych oraz korzystania z okna nawigacji. Informacje te, zostały zawarte w module określonym jako ” Wprowadzenie do programu Access”. Po pierwszym etapie poznania podstaw obsługi programu, przejdziemy do bardziej skomplikowanych zasad obsługi Accessa. „Praca z tabelami”, tak nazywa się drugi rozdział szkolenia. Nauczymy się tworzenia tabeli, dodawania rekordów, importu tabeli z pliku, definiowania reguł poprawności danych oraz wszystkich innych czynności przydatnych w pracy z tabelami. „Organizowanie rekordów” to trzeci etap szkolenia. Poznamy sposoby filtrowania i sortowania danych zawartych w tabelach czy formatowania tabel. „Relacyjne bazy danych” wprowadzą nas w poznanie ich struktur, łączenia tabel relacjami i ich praktycznym wykorzystaniu. Kurs zawiera jeszcze cztery bloki tematyczne: „Kwerendy”, „Formularze”, „Raporty”, „Różne”.

Ukończenie nauki wszystkich modułów, zapewni nam kompleksową wiedzę z zakresu obsługi programu.

Przystępność kursu Access 2013

Zanim zdecydowałem się na wykup dostępu do kursu, miałem pewne obawy, że szkolenie wideo, czyli w pewnym sensie nauka na odległość, bez możliwości dopytania prowadzącego o niezrozumiałe niuanse, może okazać się nieskuteczna i pozostawiać wiele wątpliwości, których nie będę potrafił rozwikłać, co poskutkuje zaległościami uniemożliwiającymi skuteczne przyswojenie wiedzy z dalszych etapów. Kiedy jednak uruchomiłem pierwszy film, wszelkie wątpliwości zostały rozwiane. Kurs prowadzony jest w sposób niezwykle jasny, przejrzysty i czytelny. Prowadzący dokładnie tłumaczy wszelkie zawiłości związane z obsługą programu Access. To kolejny mocny punkt i już drugie miłe zaskoczenie, jakie mnie spotkało przy kontakcie z tym kursem.

Dużym atutem jest rozbicie szkolenia na rozdziały, które stanowią tematyczne moduły. Szkolenie nie jest jednym, długim i nudzącym filmem, tylko stanowi stopniowo wprowadzane, kolejne części nauki. Najdłuższy film trwa nieco ponad siedem minut, co znacznie podwyższa stopień przejrzystości kursu.

Ocena instruktora w kursie internetowym Access 2013

Ksawery Kargól, bo tak nazywa się lektor prowadzący szkolenie, jest prawdziwym ekspertem w swoim zakresie. Doskonale wie, na jakie aspekty należy zwrócić uwagę i w jaki sposób przekazać je kursantowi, by, ten, zrozumiał o co chodzi w przekazywanej treści. Lekcje prowadzone są w sposób prosty i czytelny, a komunikacja jaką nawiązuje lektor z kursantem, nie pozostawia niedookreślonych miejsc.

Zrozumiały język, jakim posługuje się prowadzący, to duże ułatwienie dla słuchacza, dzięki, któremu chyba nikt nie będzie miał problemów ze zrozumieniem wykładu.

Testowanie zdobytej wiedzy w kursie Access 2013

O powodzeniu każdego kursu, decydują dwa czynniki. Przede wszystkim, dobry wykład, zawierający wszystkie niezbędne informacje podane w sposób łatwy i czytelny, ale również możliwość praktycznego przećwiczenia zdobywanej wiedzy. Kurs Access 2013 skupia w sobie obydwa czynniki. Kursant zyskuje możliwość przetestowania zdobywanych umiejętności, na specjalistycznych zadaniach i ćwiczeniach dodatkowych, jakie otrzyma.

Moja opinia i rekomendacja o kursie online Access 2013

Zdecydowanie, kurs ten stanowi idealną propozycję dla wszystkich tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z programem Access. Kurs jest bardzo dobrze przeprowadzony, zawiera wszelkie niezbędne informacje, jakich potrzebujesz do kompleksowej obsługi aplikacji. Wykład nie pomija żadnych ważnych funkcji programu. Treści przekazywane są w sposób prosty i przejrzysty, a podział wykładu na moduły zwiększa komfort kursantowi. Inwestycja w ten kurs, na pewno się opłaci.

Kurs Access 2013 od podstaw Cena detaliczna: zł45
Kurs Access 2013 od podstaw
9.4
Zasoby / treść 10/10
  Przystępność kursu 9/10
   Instruktor / komunikacja 9/10
    Testowanie zdobytej wiedzy 9/10
     Cena / jakość 10/10
      Pros
      • wiele materiałów ćwiczeniowych
      • duża porcja wiedzy
      • świetnie wyjaśnione zagadnienia
      • dobry intruktor
      • atrakcyjna cena
      Cons
      • brak
      [Głosów:1    Średnia:5/5]

      ZOSTAW ODPOWIEDŹ

      Please enter your comment!
      Please enter your name here