Kurs Access VBA

Access to bodaj najbardziej znana baza danych. Posiada on swój własny, wbudowany aparat bazy danych pełniący funkcję wewnętrznej bazy danych. Access często wykorzystywany jest przez małe i średnie firmy, gdzie służy przede wszystkim do analizowania danych oraz do ich przetwarzania.

Poza typowymi zastosowaniami Accessa, baza ta może wykorzystana zostać w znacznie szerszym stopniu. I właśnie na temat jednego z nich opowiada kurs Access – programowanie w VBA. To znakomity poradnik dotyczący tego niełatwego zagadnienia, który w prosty i przystępny sposób krok po kroku przygotowuje użytkownika do pracy z Accessem w tym zakresie.

Spis treści

Zasoby (treści i wiedza) kursu online Access VBA

access vbaKurs Access programowanie w VBA powstał z myślą o użytkownikach, którym nieobce jest środowisko Accessa i jego narzędzia. To program skierowany do osób, które na co dzień pracują z tą bazą danych i które chciałyby usystematyzować swoją wiedzę, a także doprowadzić do pewnej automatyzacji czynności wykonywanych rutynowo. Programowanie w VBA pozwoli jednocześnie na rozwiązywanie w sposób niestandardowy niektórych problemów, na jakie napotkać można się podczas pracy z Accessem, a których nie można rozwiązać w konwencjonalny i typowy sposób. Równocześnie programowanie w VBA umożliwia modyfikowanie baz danych w sposób dostosowany optymalnie do potrzeb użytkownika. Właśnie tego w jaki sposób skorzystać z tak bogatych możliwości i zasobów jakie ma programowanie VBA dotyczą zajęcia przedstawione w kursie. Recenzja ta odpowie na pytanie, czy kurs potrafi sprostać oczekiwaniom masy użytkowników, dążących do poznania szerokich opcji jakie umożliwia programowanie VBA.

Przystępność kursu Access VBA

W pierwszej kolejności odpowiem na pytanie – czy kurs jest czytelnie i zrozumiale zrealizowany dla przeciętnego Kowalskiego, który chciałby zaczerpnąć podstawowej wiedzy z omawianej tematyki.
Trzeba przyznać, że bez znajomości Accessa przynajmniej w stopniu minimalnym, poznanie możliwości VBA będzie mocno utrudnione, o ile nie niemożliwe. Przystępując więc do kursu warto mieć pojęcie o Accessie i bazować na solidnych podstawach wiedzy z zakresu funkcjonowania tej bazy danych.

SPRAWDŹ OPINIE KURSANTÓW >>

Właściwie jest to jedyna zauważalna przeze mnie trudność. Reszta zasługuje już na pochwały, bowiem całość kursu jest zrealizowana bez zastrzeżeń, nawet najmniejszych. Zadowalająca jest zarówno jakość otrzymanego w kursie materiału – video zgodne z oczekiwaniami – oraz sam program i jego rozłożenie.

Czego zatem możemy spodziewać się po kursie? Solidnej porcji wiedzy z zakresu użycia Visual Basic w programie Access. To stąd dowiemy się wszystkiego o koncepcji języka oraz nauczymy się tworzyć programy modyfikujące takie jak tabele, raporty i formularze. Ten kurs pozwoli na wykorzystanie w praktyce VBA w programie Access.

Kursant otrzymuje do dyspozycji 44 krótkie filmiki zawierające omówienie konkretnych zagadnień. Tematy te rozłożone są prawidłowo, czyli zawierają treści od najprostszych, przechodząc z czasem do bardziej skomplikowanych. Tempo omawiania dostosowane jest do przyswajania wiedzy przez osoby uczące się dość wolno, co może nieco denerwować, zwłaszcza że potencjalnym odbiorcą jest przecież osoba profesjonalnie pracująca w samym Accessie. W każdym razie lepsze to niż zbyt szybko narzucone tempo.

Ocena instruktora w kursie internetowym Access VBA

Dużym atutem kursu jest jego merytoryczne zaplecze oraz kadra ekspercka, z którą mamy do czynienia podczas zajęć. Profesjonalny lektor przedstawiający konkrety ze swadą to znakomita recenzja dla całokształtu oferowanych zajęć. Warto podkreślić, iż instruktor z dużym znawstwem i wyczuciem przedstawia praktyczne zastosowanie VBA oraz podpowiada wiele ciekawych sztuczek na usprawnienie pracy. To zdecydowanie jedna z silniejszych stron kursu, która zachęca do skorzystania z oferty.

Testowanie zdobytej wiedzy w kursie Access VBA

Teoria – teorią, ale każdy program informatyczny powinien zostać odpowiednio przetestowany. Jak wygląda to „od kuchni” w recenzowanym kursie? Jest dobrze, choć oczywiście zawsze mogłoby być lepiej. Spora ilość ćwiczeń i zadań jakie przeznaczono do wykonania przez osoby biorące udział w kursie to duży atut. Szkoda jedynie, że nie wprowadzono innowacyjnych form testowania wiedzy, chociażby możliwości sprawdzenia wiedzy bezpośrednio face to face z instruktorem. Ale z drugiej strony, nie można oczekiwać aż takich udogodnień za tak niewielką cenę, jaką zapłacimy za kurs.

Moja opinia i rekomendacja o kursie online Access VBA

Koniec końców, przyznać należy uczciwie, że zakup kursu to absolutnie opłacalna rzecz. Warto zainwestować naprawdę niewielką kwotę i wynieść z kursu wielką wiedzę. Kurs ten przygotowany został w sposób profesjonalny, a dzięki dostępowi online (także przy pomocy płyty DVD) i stosunkowo niewielkiemu nakładowi środków włożonych ze strony twórców kursu, koszty za kurs są niskie, przy bardzo bogatej wiedzy merytorycznej jaką oferuje wzmiankowane szkolenie. Polecam kurs wszystkim osobom, które poszukują dobrej jakości szkolenia, popartego rzetelną wiedzą oraz dobrą jakością nagrań. Nie będzie wcale przesadą, jeśli nazwę kurs najlepszym dostępnym na rynku.

Kurs Access - programowanie w VBA Cena detaliczna: zł55
Kurs Access - programowanie w VBA
9.4
Zasoby / treść 10/10
  Przystępność kursu 9/10
   Instruktor / komunikacja 9/10
    Testowanie zdobytej wiedzy 9/10
     Cena / jakość 10/10
      Pros
      • duża porcja wiedzy
      • świetnie wyjaśnione zagadnienia
      • dobry intruktor
      • atrakcyjna cena
      • wiele materiałów ćwiczeniowych
      Cons
      • brak
      [Głosów:1    Średnia:5/5]

      ZOSTAW ODPOWIEDŹ

      Please enter your comment!
      Please enter your name here