Kurs MS Access kwerendy

Aplikacja relacyjnej bazy danych Access oferuje niemal nieograniczone możliwości w zakresie gromadzenia i organizowania informacji. Znaczny stopień rozbudowania programu sprawia, że samodzielne zgłębienie wszystkich jego tajników jest w zasadzie niemożliwe. W tej sytuacji nie dziwi fakt, że na rynku dostępnych jest coraz więcej kursów i programów szkoleniowych, zwłaszcza w zakresie kwerend. Bardzo dobrą opinią cieszy się Kurs Access – kwerendy, zatem warto przyjrzeć mu się nieco bliżej.

Access kwerendyTytułem wstępu – Kurs Access – kwerendy, jak sama nazwa wskazuje, ma pomóc w swobodnym poruszaniu się w obszarze kwerend. Jak twierdzą sami twórcy, kurs umożliwia nabycie wiedzy, która ułatwi pełne wykorzystanie potencjału aplikacji. Nie uwierzymy, dopóki nie sprawdzimy. Przed Państwem recenzja Kursu Access – kwerendy.

Spis treści

Zasoby (treści i wiedza) kursu online MS Access kwerendy

Tworzenie zapytań do bazy danych to jeden z tych obszarów aplikacji Access, których opanowanie nastarcza najwięcej trudności użytkownikom. Aby możliwa była płynna i swobodna praca z kwerendami, kurs musi zawierać rozbudowany materiał instruktażowy, który „wyłoży” wiedzę w przystępny sposób. Jak z tego zadania wywiązuje się omawiany kurs?

SPRAWDŹ OPINIE KURSANTÓW >>

Odpowiedź na wyżej postawione pytanie można ująć tylko w jeden sposób – twórcy stanęli na wysokości zadania! 33 filmy instruktażowe to rozbudowane kompendium wiedzy z zakresu pracy z kwerendami. W ramach udostępnionego materiału, zaprezentowane zostały różnorakie techniki tworzenia kwerendy, metody wyszukiwania danych i tworzenia dowolnego zapytania. Na tym jednak nie koniec, tematyka materiału obejmuje zagadnienia związane z pracą z datami i czasem, technikami tworzenia kwerend obliczeniowych oraz aktualizacją zawartości baz danych. Do tej pory nie spotkałem jeszcze kursu, który w tak kompleksowy sposób obejmowałby tematykę kwerend. Brawo!

Przystępność kursu Access kwerendy

Nawet najobszerniejszy zakres tematyczny może okazać się całkowicie bezużyteczny, jeżeli wiedza nie została przekazana w przystępnej formie. Nie sztuką jest stworzyć kurs dedykowany dla zaawansowanych użytkowników aplikacji Access, znacznie większym wyzwaniem jest przekazanie wiedzy w sposób, który będzie przystępny dla osób średniozaawansowanych oraz dla całkowicie początkujących.

Przystępność to druga mocna strona kursu Access – kwerendy. Instruktor serwuje nam treść w sposób, który trafia w potrzeby szerokiego grona odbiorców, także do grupy laików. Profesjonalna terminologia jest tu okraszona obszernymi wyjaśnieniami, wszystko wydaje się być jasne i łatwe. Cały zakres tematyczny kursu został poparty stosownymi przykładami. Kolejny duży plus.

Ocena instruktora w kursie internetowym Access kwerendy

Niejednokrotnie spotykałem się z kursami, w których postawiono na rozbudowany zakres tematyczny, całkowicie zapominając o niezwykle ważnym aspekcie szkolenia, jakim jest komunikacja. Na całe szczęście Kurs Access – kwerendy został przygotowany niezwykle profesjonalnie, zatem także na polu komunikacji instruktora z kursantem nie da się dostrzec żadnych uchybień.

Nienaganna dykcja instruktora w połączeniu z medialną barwą głosu sprawia, że od początku aż do samego końca programu szkoleniowego, nie mamy najmniejszych problemów ze zrozumieniem serwowanej treści. W tym miejscu warto zaznaczyć, że cały kurs prowadzony jest w sposób, który pozwala na stworzenie efektu interakcji na linii prowadzący – kursant, a to przekłada się na wrażenie przebywania na sali wykładowej. W pewnych momentach użytkownik zapomina, że siedzi przed ekranem własnego komputera. To niezwykle rzadka i cenna umiejętność.

Testowanie zdobytej wiedzy w kursie Access kwerendy

Wcześniej wspominałem o 33 doskonale przygotowanych filmach instruktażowych, jednak właściwie opracowana część teoretyczna to dopiero połowa sukcesu. Aby użytkownik kursu mógł w przyszłości stosować nabytą wiedzę w praktyce, niezbędne są też stosowne ćwiczenia. W tym miejscu dochodzimy do tematyki praktycznych zasobów kursu.

Na początku chciałem zaznaczyć, że kurs został przygotowany w oparciu o program Microsoft Access 2013, jednak nie ma najmniejszego problemu z praktycznym wykorzystaniem niemal całej wiedzy w pracy ze starszymi edycjami aplikacji.

Do kursu dołączone zostały materiały, z których korzysta instruktor. Szybka weryfikacja zawartości pozwala stwierdzić, że nie brakuje niczego. Użytkownik jest w stanie przećwiczyć w praktyce dosłownie cały zakres tematyczny kursu. Takiego podejścia życzyłbym sobie także w innych kursach.

Moja opinia i rekomendacja o kursie online Microsoft Access kwerendy

Recenzja Kursu Access – kwerendy zbliża się już ku końcowi, czas zatem na podsumowanie i ocenę końcową.

W mojej pracy miałem okazję testować większość dostępnych na rynku programów szkoleniowych, które w bardziej lub mniej udany sposób omawiają tematykę kwerend. Na podstawie wcześniejszych i obecnych doświadczeń, bez cienia wątpliwości mogę stwierdzić, że na dziś nie ma lepszej pozycji niż Kurs Access – kwerendy. Bogate zasoby teoretyczne i praktyczne, kompletny zakres tematyczny i niezwykle profesjonalny sposób przekazywania wiedzy to czynniki, które predysponują omawiany kurs do roli rynkowego numeru jeden w tym zakresie. Biorąc pod uwagę całokształt, moja ocena końcowa nie może być poniżej 9.

[P_REVIEW post_id=56509 visual=’full’]

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here