Mając na uwadze fakt, że Excel jest w świecie administracji biurowej niczym Biblia poznanie go i opanowanie stało się dla mnie oczywistością pracownika, który chce wykonywać swoją pracę należycie i w pełni profesjonalnie. Ten popularny program jest obecny praktycznie wszędzie, począwszy od księgowości, a skończywszy na pracy biurowej każdego przedsiębiorstwa. Rozliczne możliwości pozwalające na tworzenie analiz, wykresów, obliczeń i prezentacji sprawiają, że Excel jest niezastąpionym narzędziem pozwalającym na sprawne funkcjonowanie i oszczędność czasu. Czytelność struktury jest atutem, którego próżno szukać w innych, niedoskonałych rozwiązaniach. Wydaje się oczywistym, że poznanie go od podszewki jest kluczem do sukcesu w moim biurowym życiu. Wiedziałam, że to, w jakim stopniu będzie on wykorzystywany, zależy, od poziomu mojej wiedzy i zaawansowania, a co się z tym wiąże od kursu, z jakiego skorzystam. W szerokim świecie polecany jest Excel 2013, który jest dedykowany osobom rozpoczynającym przygodę z programem, jak i dla tych, którzy pierwsze kroki mają już za sobą. Jako że miałam styczność z programem, ale mogłam powiedzieć, że jestem nadal laikiem, postanowiłam przetestować właśnie ten kurs.

Zasoby (treści i wiedza) kursu online Excel 2013

Kurs Excel 2013Kurs Excel 2013 jest kursem podstawowym, aczkolwiek jego meritum nie opiera się jedynie na samych elementarnych zasadach. Całość została wzbogacona o szeroki zakres wiedzy dodatkowej, w której w przystępny sposób zostają omówione poszczególne narzędzia. Dzięki takiemu połączeniu wiedzy jest on doskonały dla osób, które podejmowały próby nauki z innych źródeł, jednak finalnie nie zdołały zebrać całej wiedzy w praktyczną całość. Założeniem merytorycznym jest wprowadzenie w postawy programu, a także umożliwienie przypomnienia tychże osobom, które znają już działanie i zasady programu. Uzupełniony o nowe narzędzia i techniki znacznie podnosi jego wartość, a co się z tym wiąże, praktycznie w bezstresowy sposób gwarantuje przejście na wyższy poziom wiedzy, owocujący sprawniejszą pracą.

Atutem tego kursu jest jego treść, która została skomponowana w taki sposób, by przeprowadzić uczącego się przez wszystkie najważniejsze aspekty i finalnie pozwolić mu korzystać z programu w sposób swobodny i prawidłowy. Co istotne, przekazywana wiedza bezpośrednio odnosi się do praktyki w sposób jak najbardziej uniwersalny, dzięki czemu całość jest dedykowana dosłownie wszystkim, bez względu na profesję, jaką się zajmują. Daje solidne podstawy do późniejszego ukierunkowania swojej wiedzy.

SPRAWDŹ OPINIE KURSANTÓW >>

Kurs Excel 2013 od podstaw to filmy instruktażowe, w których znajduje się przejrzyste wyjaśnienie poruszanych zagadnień. Dokładnie omawia się interfejs, a także tak istotne dla każdego użytkownika – tworzenie i zapisywanie różnego rodzaju dokumentacji. Kolejne kroki przeprowadzają przez wprowadzanie danych, tworzenie formuł i technik formatowania. Nie mniej istotne jest nauka modyfikacji stron, operowania grafiką wraz z tworzeniem wykresów. Nieznane dotychczas makra w końcu przestają być strasznymi.

Atutem całości jest dostępność wszystkich materiałów i możliwość ich powtarzania.

Przystępność kursu Excel 2013 od podstaw

Korzystając z tego kursu, można odnieść wrażenie, że jego autorzy dokładnie wiedzą czego w Excelu boją się początkujący i jakie zagadnienia stwarzają trudności tym, którzy mają już styczność z programem. Zaskakująca okazuje się przystępność, z jaką zostają wytłumaczone poszczególne zagadnienia. Co więcej, laik, który nie miał wcześniej styczności z programem, jest w stanie nauczyć się go obsługiwać w zaledwie kilka godzin. Oczywiście, wymaga to skupienia i powtarzania kolejnych ćwiczeń, nie mniej są one tak skonstruowane, że w szybki sposób pozwalają opracować własny model pracy. W innych kursach można zauważyć brak dobrej konstrukcji, tutaj nie zauważyłam tego problemu. Zaskoczyła mnie przejrzystość w modułach, co znacznie ułatwiło mi powrót do istotnych dla mnie kwestii. O ile sam Excel wydawał mi się mało przystępnym programem, o tyle Kurs Excel 2013 dla początkujących rzeczywiście rozjaśnił to, co wcześniej wydawało się „czarną masą”. Dodam, że wcześniejsze próby opanowania programu nie były jakim sukcesem. Usystematyzowanie wiedzy w tej wersji pozwoliło mi – osobie, która musiała wcześniej obyć się z programem – dojść do ładu z rzeczami, które niezmiennie pozostawały trudnymi.

Ocena instruktora w kursie internetowym Excel 2013 od podstaw

Na wadze sukcesu nie mogłabym nie zauważyć samej pomocy mobilnej. Innymi słowy, dostęp do instruktora – eksperta, który dodatkowo wyjaśniał co trudniejsze kwestie, był wprost nieoceniony. Jasne odpowiedzi to nie wszystko. Całkowitym zaskoczeniem było dla mnie przeprowadzenie mnie – w sposób niemalże indywidualny – przez trudności i tłumaczenie ich w taki sposób, by stały się dla mnie całkowicie zrozumiałymi. Innymi słowy, instruktor to coś, czego nie spotkałam w żadnym innym kursie tego rodzaju.

Testowanie zdobytej wiedzy w kursie Excel 2013

W moim przypadku istotne było połączenie teorii z praktyką i możliwością ćwiczeń. Byłam ciekawa, czy rzeczywiście ten kurs umożliwi mi pełną, wielopłaszczyznową naukę, która nie byłaby powieleniem znanych mi już schematów. Gdybym miała przyznać ocenę za materiały, które otrzymałam do samodzielnego powtórzenia partii kursu, byłaby ona celująca. Skąd taka nota? Moje dotychczasowe doświadczenia w tym zakresie pokazywały, że sfera testów była traktowana przez autorów iście po macoszemu. Tutaj znajdują się testy po każdym rozdziale, a to z kolei sprawia, że można przećwiczyć partię, która najbardziej nas interesuje wiele razy i tym samym dojść do mistrzowskiej perfekcji.

Moja opinia i rekomendacja o kursie online Excel 2013 od podstaw

Excel 2013 od podstaw zyskał moje uznanie na wielu polach, ale przede wszystkim nauczył mnie praktycznego podejścia do programu. Rzeczywiście, zapewnienia, które znalazłam podczas wykupywania kursu, o opiece fachowców i szybkiej, efektywnej nauce miały swoje odbicie w rzeczywistości. Według mnie, to nowatorskie podejście, pozbawione sztampowości i nudy pozwoliło przebić się przez całe masy innych – niejednokrotnie całkiem dobrych – programów nauczania. Moja recenzja jest subiektywnym odczuciem, nie mniej obserwując znane mi grono osób, które przystąpiło do tego programu, staje się ona całkowicie uzasadnioną. Serdecznie polecam.

[P_REVIEW post_id=56304 visual=’full’]

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here